Yurtdışında ceza yemek hakkında

Demin bir duyuruda gördüm 200 lira kitlemişler. Interrail Turkiye de de zaman zaman paylaşımlar görüyorum.

Şimdi bu ceza pasaporta yazıldığı için bir gerçek kimliğe ulaşılabiliyor.

Peki, pasaport yanımızda olmasa, pasaportun fotokopisi olsa bu fotokopideki bilgilerde photoshop'ta değiştirilmiş olsa yazılan ceza ne olur? Geçersiz mi olur?

(Sadece meraktan soruyorum. Kuralsızlığı teşvik etmiyorum. Adamlar size böyle bir şey sunmuş. Suistimal etmeyin bence)

Cezayı o an öderseniz bir şey olmaz, ama ödemezseniz eskiden tc kimlik fotokopisi filan verilse bir şey yapamıyorlardı ya da pasaport değiştirince, bunu herkes yaptığından uayndılar, artık tc kimlik nosuna işliyorlar, her pasaportta o numara aynı. Bir daha vize mize alamazsınız, üstüne sahtecilik suçu işlersiniz, saçmalamayın bir zahmet.

Ek olarak yanımda pass yok ama fotokopi var derseniz, o görevli sizi karakola götürme hakkına sahip, orada tercüman masrafı dahil olmak üzere sağlam ceza ödersiniz.
  • kurnaz  (02.05.17 09:30:52)