Yol kenarında araba yıkamak için su veren dükkanlar

Yol kenarında olan restoranlar müşteri çekmek için borularla düzenek kurup devamlı su akıtıyorlar. Artezyen kuyularından çekip çekip devamlı boşa su gidiyor. Bu kadar su israfı canımı çok sıkıyor. Ovada pamuk sulamak için su istediğinde bazen vermez sulama birliği ama bu tipler devamlı boşa akıtıyor.

Bimeri aradım bir defa açmadılar. Hoş onların ilgi alanına girer mi bilmiyorum.

Kime şikayet etmeliyim? Ve nasıl? Gidip belgelememe gerek var mı?

Evet ya, Marmaris tarafında cok görmüştüm.Hiç bu açıdan düşünmedim.Bağlı bulundukları belediye filan bakar mı acaba?

  • basubadelmevt  (30.04.17 12:45:07)
Bimere yazılı şikayette bulunun öyle daha iyi oluyor

  • mezarkabul  (30.04.17 13:56:50)
Bimer ne yapabilir ki? Özel mülküne sondaj yaptırmış ve çıkan suyun tasarrufu kendisine ait olur. Elbette doğru değil ama sonuçta evdeki suların sürekli açık tutulmasına da kimse karışamaz. Sonuç elde etmek zor görünüyor.

  • hayde bre  (30.04.17 18:23:04)
Özel mülküne sondaj yaptırmış gibi cahilce konuşma bari de bir şey sanalım. 1 m2 toprak alıp dünyanın diğer ucuna kadar kazıp hepsine sahip olduğunu mu sanıyorsun?

  • bir ileti paylastim  (30.04.17 23:02:16)