[]

italya seyahati

merhaba,

roma gidiş, bolonya dönüş düşünmekteyim.

floransa ya ve pisa ya uğrayacağım roma dan sonra, zaman kalırsa belki venedik.

pazartesi gidiş pazar dönüş şeklinde.

ne diyorsunuz? daha önce tecrübe etmiş birileri var ise, önerilere açığım.

 
Sadece şunu söyleyeyim Pisa 4-5 saatlik yer. Konaklama falan hesaplamayın yani. Civardaki şehirlerden birindeyken gidin görün gelin bitiyor hemen zaten bir olay yok.

Venedik çok yukarda kalıyor ama gidebilirseniz ben Sienayı öneririm.
  • qazaqwsx  (29.04.17 01:44:55 ~ 01:45:16) 
pisa zaten dediğin gibi, gitmişken pisa kulesıne de gidelim mantığıyla gidilecek.

floransa nasıl peki bi fikriniz var mı?

bir de venediğe illa gidilmelik bir durumu var mı? benim hoşuma gidiyor atmosferi ama
  • nucleon  (29.04.17 01:54:04) 
@nucleon hepsi italya için olmazsa olmazlardan en azından ilk defa ise. Floransaya gidin kesin. Venedik turistten yürünmüyor ama yine de evet ilk italyaya gidişse imkan varsa görülmesi gerken yerlerden .


  • qazaqwsx  (29.04.17 02:28:13 ~ 02:33:54) 
Alti ustu 6-7 gununuz var, 4-5 sehir gezerseniz "ce-e" yapip gezmis olursunuz.

Roma + floransa + donus bolognadan oldugu icin bologna. Anca yeter. Ucus gunleri gunun yarisi gidiyor zaten.

Venedik'in italyanin geri kalaniyla tarz olarak pek alakasi yok (venedik'e bayiliyorum) o yuzden su geziye eklemezseniz bir sey kaybetmezsiniz. Ha bir daha asla gitmeyecekssniz "gordum" demelik hepsini de yapabilirsiniz tabi.
  • kuehles blondes  (29.04.17 03:42:04) 
6 gece 7 gün gibi. ben girişi roma 2 gece, floransa 2 gece, venedik 2 gece öneriyorum. dönüşü de venedikten yapın. aynı rotayı yaptım. floransaya günübirlik gittim, venedikte 3 gece kaldım. roma'da da 4 gece. romaya 4 gece çok, venedik'e 1 gece çok! o yüzden üstteki önerim makuldür düşünüyorum. roma ile venedik arasını trenle gidebilirsiniz. floransada inersiniz. sonra tekrar venedik ve oradan uçakla eve dönüş. en makul rota olur. bu arada roma'dan sonra floransa sıkacaktır ama vatikan, kolezyum vs. tam bir roma turu yapılacaksa roma keyifli gelecektir.
venediği çok abartmayın. 1 gün sonra her yer aynı olduğundan sıkmaya başlıyor. bir de o sıcak ve kalabalık. o kalabalık. o her yerde geçirmeye çalışan esnaf, o gondolalara 100 eur istenmesi vb.. off. anlatılmaz yaşanır. bir de belediyesinin sitesinden su durumuna bakın. su yükselmesi zamanıysa falan rezil olursunuz.

  • ozdek  (29.04.17 10:24:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.