Gelecek planı

Ne zamandır kafamı kurcalıyor. 24 yaşındayım, Şuan çalışıyorum 1 seneye yakındır. 1 sene daha çalışıp yani işte biraz daha tecrübelenip seneye yazın işten ayrılmayı planlıyorum. Amacım da 1 sene malta gibi bir yere dil eğitimi için gitmek. Altyapım var, hem 1 seneyi tamamen dile vermek hem kafa dinlemek vs... Dönünce tabi iş ararım gibi geliyor böyle bir riski var, ama çalıştığım yerde de kafamda soru işaretleri var. Yani aklımda ayrılmak var ama hem borçlarım hem de eğitim için para biriktireceğimden 1, 1.5 sene daha çalışmam gerekiyor. Tabi bu süre içinde kafama yatan bir iş bulursam bu plan yüksek olasılıkla yatar eğer memnun kalırsam...

Ne biliyim böyle bir şey mantıklı olur mu, önerir misiniz? İçinizfen geçeni söyleyin işte:) sağolun şimdiden...

Derdin pek dil öğrenmeye benzemiyor :) amaç dil öğrenmekse işten sonra, hafta sonu gider "native" hocalardan ders alırsın burada da.

Bence saçma.
  • kimlanbu  (28.04.17 21:11:37)
@kimlanbu

şöyle bir şey var, şimdi ben şuan daha iyi bir iş arıyorum, yani ümidimi kestim şuan çalıştığım yerden, ben de kendime dedim ki, eğer ben şu süre zarfında 1 1.5 senede uygun bir şey bulamazsam istifa edebilecek duruma gelip işten ayrılıyım 1 sene olmasa da 6 ay civarı hem kafa dinlemek hem de sadece dil çalışabilmek için... amacım inan dil öğrenmek öncelikli yoksa kolay kolay iş bırakılmaz iş bulmadan ama cesaret edeceğim artık :)
  • patos64  (28.04.17 21:22:03)
Yeterli paran varsa git. Ben de 24 yaşındayım. Şu anda okulunu bitirmiş ve çalışan biri olsaydım, hiç düşünmeden giderdim. Evli değilsen ya da ailene ekonomik açıdan veya diğer ihtiyaçlar açısından yardımcı olmuyorsan git. Çalışıp dünyayı mı kurtaracaksın...

  • dissendium  (28.04.17 21:22:39 ~ 21:23:26)
güzel plan. daha iyisi için

(bkz: yurtdışında yüksek lisans yapmak)

finansman için yurtdışında da part time çalışmak.
  • arras  (28.04.17 21:39:49)
@bonisnocet...
Avustralya olayını da düşünüyorum dediğim gibi malta pek beğenilmiyor bu konuda...

@arras @dissendium
Belki bu yaz başlayacağım 1 sene boyunca türkiye'de kursa gidip iyice hazır hissedip dediğiniz gibi yurtdışında yüksek lisans veya dil öğrenimi için ayırabilirim. İnş maddi konuda başın ağrımaz. Öğrenim kredisinden bir kurtulsam:)
  • patos64  (28.04.17 21:46:04)
Ya biriktirmeyle yurtdışına gitmek bana pek mantıklı gelmiyor. Bunun yerine dil işine burda başla, belli bi seviyeye gel. Ondan sonra malta gibi olmayan, calisma izni filan alabileceğin biyere git. Yüksek lisans da iyi fikir. Kurs harici bir uğraşının olmasi, oranın bir sakini gibi yaşamak illaki daha iyi bir tecrübe olur.
Git ama tabi. Burdaki işiydi borcuydu düşünme, şimdi gitmicen de ne zaman gidicen kacmiyo ya buralar. Sorudan uzun cevap olcak ama bak ben 27 yasima giriyorum, keşke 24 yasimda kalkip gideydim de şu yaşları yurtdışında gecireydim diyorum. 24 ne güzel yaş ya. 22 23 24 harikulade değil mi cidden? Hadi avrupalardan ifşa bekliyorum senden

  • klar  (28.04.17 21:58:58)