[]

Android telefondan silinmiş verilerin alayını geri getireceğiz.

Hepsini kurtaramasak da alabildiğimizi alacağız.
Elimizde bir adet android telefon var.tuş kilidi açık.
Whatsapp yazışmaları,whatsapp üzerinden alınan, gönderilen resimler,videolar,sesler vb.,
telefondan silinen resim,video vb. veriler,
internet tarayıcının silinen arama ve gözatma geçmişi,
aslında bu veri kurtarma değil, inceleme. bu veirleri nasıl geri getireceğiz?
bunu yapabilmek için önce telefonu bilgisayara bir harici disk gibi göstermemiz lazım. sonra bilgisayara veri kurtarma programı kurup taranacak hedef olarak telefonu seçeceğiz ve verileri kurtar diyeceğiz. sonra oradan çekebildiğimiz klasörleri inceleyerek veri bulmaya çalışacağız. plan bu.
Peki nasıl yaparız bu işi?

 
rootsuz imkansiza yakin.


  • blue eyes white dragon  (28.04.17 00:14:34) 
fotoğraf, dosya neyse de whatsapp, facebook, browser geçmişi gibi şeyler şifrelenerek saklanır, böyle veri getirseniz bile şifrelenmiş halde olur, işinize yaramaz, ek olarak bu uygulamalar lokal saklama çok sınırlı yapıyor, siz önceki yazışmalara bakmak istedikçe internet aracılığı ile çekip gösteriyor, bu uygulamanın tüm verilerine lokal sistem içinde ulaşmanız, ulaşsanız bile çözümlemeniz imkansıza yakın; ayrıca üzerine başka veri yazılmamışsa o veriyi kurtarabilirsiniz, aksi halde veri kurtarmak da mümkün değil. Ama yine de googlayın bir şeyler çıkar belki.


  • gezegen olan pluton  (28.04.17 00:20:38 ~ 00:26:20) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.