Gerilim tipi ve küme başağrısı

Merhaba,

tl;dr: Küme başağrısı olup intihar eğilimli olmayan, kafasını duvarlara vurmayan var mı?

Daha detaylı sorum aşağıda, üşenmezseniz buyrun:

Daha önce aynı soruyu sormuştum aslında (git: 754455). Bunun tarihine baktığımda 3 yıl sonra aynı günlerde ağrı tekrarlamış görünüyor.

Bugün nöroloji uzmanına gittim. Küme başağrısından şüpheleniyorum, tek taraflı ağrım var, 2-3 yılda bir ortaya çıkıp birkaç ay sürüyor ve her gün yaklaşık aynı saatte başlayıp 1 saat kadar sürüyor dedim. Küme başağrısı hastalarının bağırarak geldiğini ve gözde kızarıklık veya akıntı filan olmadığı için bunun gerilim tipi başağrısı olduğunu söyledi. Ağrı kesici almıyorum çünkü daha önceki yıllarda ilaç etki edene kadar ağrının geçtiğini farkettim dedim, bunu da ilaca ihtiyaç duymamak olarak yorumladı. Bu aralar stresli olup olmadığımı sordu, ancak genel olarak stresli biriyim, hem çalışıp hem doktora yapıyorum zaten, üstelik 2 ay öncesine göre de daha stresli değilim şu an. Göz kapağında düşme veya gözde kızarıklık, akıntı filan olmuyor, ama burun tıkanıklığı ve akıntısı zaten hep olduğundan ağrıya bağlıysa bile ayırt edemiyorum.

Doktorculuk oynayıp kendime teşhis koymaya çalışmıyorum, bu konuda bir öğrenim görmedim, ama kemik kırığına enfeksiyon var diye kutu kutu antibiyotik verildiğini de gördüm mesela, yani güvenemiyorum. Ayrıca otonomik semptomların görülmediği ve daha hafif ağrıya sebep olan cluster headache vakalarının raporlandığı makale filan da buldum.

Şimdi bana yine antidepresan verecek 6 ay, ama bu ağrı 1-2 ay içinde kesilecek ve aslında ben haklıysam boşa ilaç kullanmış olacağım ve 3 yıl sonra tekrarlayacak.

Sanırım rastgele bir doktora değil, araştırıp gitmem gerekirdi. Doktor tavsiyeniz varsa lütfen söyleyin.

Dr. Cengiz Aslan'ı öneririm. Pahalıdır (baya) verdiği randevu saatinden 2 saat sonra sıran gelir ama değer.

  • levyashin  (27.04.17 20:48:25)