Arabanıza otostopçu alır mısınız ?

Arabanıza otostopçu alıp almamakla ilgili fikriniz nedir ? Prensip olarak almaz mısınız yoksa otostopçunun tipine, cinsiyetine, kaç kişi olduğuna, kılık kıyafetine, yaşına, yetişmeniz gereken bir yer olmasına, ıssız bir yolda olmanıza, saatin geç olmasına, arabada tek olmamanıza vs bağlı olarak görüşünüz değişir mi ?

her yerde herkesi alırım. bazen de "eeh şimdi kim uğraşacak durmakla bilmemne" deyip geçerim.

  • alperz  (27.04.17 18:17:24)
öğrenci iken çok otostop çektik orada belli noktalarda alırım ama istanbulda yada bilmediğim yerlerde kimseyi almam

  • basond  (27.04.17 18:17:34)
üniversitelerde falan alırım. yaşamkent'e gidersem dönüşte kesin alırım (ankara'nın beylikdüzü gibi), öğrenci falansa alırım. bunun harici pek almıyorum.

  • cekilmis gayfe  (27.04.17 18:19:25)
Almam ne gerek var dertsiz başıma dert alayım.

  • gozu acik sevisen yahudi  (27.04.17 18:19:44)
Beytepeden Kampüs içinden alırım. Diğer yerlerden almam.

  • primetime  (27.04.17 18:21:59)
almam.

  • chavezding  (27.04.17 18:28:36)
Hiçbir şeyine bakmadan direkt almam.

  • angelus  (27.04.17 18:36:10)
Hayatımda bir kez arkadaşın "alalım lan şunu" demesiyle aldım, adam arabaya bindikten sonra kendi kendine gülmeye başlayarak "ateşi ben yaktım" dedi. Arkadaşla göz göze geldik, adama baktık, bi daha göz göze geldik. Adam "iyi ki yağmur başladı yoksa tüm şehir yanacaktı" diye devam etti. Arka koltukta kendi kendine gülüyor herif. Ne ateşi diye sormaya cesaret edemedik, bugüne kadar halen o adam bonzai kafası mı yaşıyordu yoksa deli miydi merak ederiz. O adamı arabadan nasıl indirdik nasıl topukladık ne sen sor ne ben anlatayım.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (27.04.17 18:37:42)
lise öğrencileri denk geliyor sabahları alıyorum. çok öğrenci tipliler diye duruyorum. onun dışında zor

  • tum haklari saklidir  (27.04.17 18:49:35)
çok uzun süre gezmelerde otostopu kullandım. arabada tek başınaysam ve gündüzse otostopçuyu gözümle tartarak alırım. geri ödeme gibi. tartma kısmı da mesela sizi düşünerek aracın duraklayabileceği bir yerde bekliyor mu (az da olsa zeka gerektiriyor bunu düşünmek), dilenci gibi gözünüzün içine bakıyor mu (bu olumsuz, durmam) gibi şeyler.

  • buhebu  (27.04.17 18:58:26 ~ 19:14:07)
Almam

  • sutlu nescafe  (27.04.17 18:58:58)
Üniversite içinde filan yanımda biri daha varsa öğrencileri alıyorum. Onun dışında almam.

  • elikası  (27.04.17 19:03:20)
Kesinlikle hayır.

  • hayirsiz  (27.04.17 19:07:58)
Olası bir kazada yaralanması ya da ölmesi durumunda dertsiz başıma dert açabilmesi ihtimalinden dolayı almıyorum bir süredir. Eskiden alırdım, severdim de birilerine yardımcı olmayı ama birkaç olay duydum, hukuki açıdan ciddi sakıncaları olduğunu öğrendim ve prensip haline getirdim, almıyorum.

  • md11  (27.04.17 19:15:43)
Değişkenlik gösterir

  • all girls dream  (27.04.17 19:16:13)
arabam yok ama iyi otostopcuyumdur. garnizon komutanligi uzerinden ortakoy'e inen soforlere selam olsun!

  • ateistanbul  (27.04.17 19:19:58)
kadın olduğum için almıyorum. birkaç kez alabilmeyi istedim ama yapamam.

  • pinkpeony  (27.04.17 19:21:00)
almam.

  • bohr atom modeli  (27.04.17 19:23:52)
Alırım.

  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (27.04.17 19:34:29)
valla gördüğüm kişiyi alırım ayırmam. Genelde öğrenci falan denk geldi zaten. Kız erkek farketmiyor.

  • England  (27.04.17 19:49:17)
Almam. Kararımdan bağımsız olarak acıyıp aldığı kişinin kardeşinin ceketini çaldığını anlatmıştı bir arkadaş o geldi aklıma. Kim olduğunu bilmediğin adama arabamı nasıl ki vermem, arabama da asla almam.

  • fyodor dostoyevski  (27.04.17 19:59:10)
kampüs içersinde alıyorum fakat otoban ve vb. yerlerde almıyorum. ha eğer böyle kocaman sırt çantaları olan gezgin tiplerse alabilirim.

  • false pretension  (27.04.17 20:18:21)
Kaza bela durumunda başımın çok ağrıyacağını öğrendiğimden beri almıyorum. Ondan önce manisa-izmir arasında öğrencileri alıyordum.

  • kimlanbu  (27.04.17 20:19:36)
Hayır

  • jazzabel  (27.04.17 20:58:55)
beytepe'de okula giderken yoldan çok aldım. çünkü ulaşım sorunu cok ciddi.
kadın erkek ayrımı yapmadım hiç. bunun dışında herhangi bir yerden kimseyi almadım.

  • omonia  (27.04.17 21:01:26)
hiç almadım, almam. korkuyorum açıkçası.

bir kez otostop çekmeyen birini aldım :D, yok kaçırmadım, yağmurda yürüyordu, durup gideceği yere götürmeyi teklif ettim.
  • sttc  (27.04.17 21:03:19)
beytepe'den alıyorum ben de. başka bir yerden almam.

  • theseachange  (27.04.17 21:09:42)
sabah siteden cikarken cekenler oluyordu aliyordum, ya beytepeye yada odtuye giden ogrenciler oluyordu.
bizim universiteye cikan yoldada aldigim olmustur.
bilmedigim muhitte almam malesef.
  • jedilance  (27.04.17 21:22:36)
otostopçu dolandırıcısı diye birşey varmış. Bunu gördükten sonra almam bidaha heralde.

www.youtube.com
  • mr.brown  (27.04.17 22:24:11)
Arabada hep tektim otostopcu alirken. Beytepe Nizamiye´de aldigim icin hep ogrenci ya da kampüs calisani oluyorlardi. Bir kere sarhos iki kisinin binmesi ve kotu muhabbet etmesi disinda hic sorun yasamadim. Kampüsten olduklari icin yas/kilik kiyafet vs. hic fark gozetmeden iki yil boyunca aldim otostopcu.

Kendim bir yil kampüs icinden girise otostop cektim, direkt yazan hocalar mi dersin, her seferinde denk geldigimden ve arabasina binmek istemedigimden trip atan calisan mi dersin, kartini verip kur yapmaya calisan mi (10 dakikadir bu arada o yol toplamda), hepsi soguk lanet yüzüme ragmen goruldu. Bunu üniversite sinirlari icerisinde yapiyorlarsa, disarida cok dusunemiyorum. Arabama alirim ama, otostop cekmem Türkiye´de.
  • buf-e kür  (28.04.17 00:31:27 ~ 00:33:20)
Araba boşsa her türlü alıyorum.

  • arnold schwarzeneger  (28.04.17 09:42:06)
Sadece yaz tatiline giderken, manisa-izmir, izmir-manisa arası 9 eylül üniversitesi öğrencilerini alıyorum.
günlük hayatta kimseyi almam.

  • delaparma  (28.04.17 09:48:46)
Alırım.Ülkeler arası bile aldım. Akşam onda arabada tek iken iki erkeği bile aldım.
Yabancılarla yolculuk yapmayı severim.

Yalnız bu otostopçulara birinin söylemesi lazım paranız olmayabilir ama biraz temiz olun kardeşim.
  • turkuaz  (30.04.17 20:29:13)