evde kendi imkanlarımla tansiyon düşürme

çılgın stresli bir dönemden geçiyorum. işle alakalı durumlar, ailevi meseleler, ülkenin hali, maddi durum vs. derken kafayı kırdım iyice.

hipertansiyon şüphesi de var, memlekete dönünce ilk iş doktora gitmek olacak. tansiyonumun yükseldiğini, bunun da başıma vurduğunu hissediyorum. bir iki günlüğüne şu tansiyonu düşürecek bir şeyler var mı? evde kendi imkanlarımla yapabileceğim şeylerden bahsediyorum.

fav'lar gelecek. şimdiden teşekkürler.

limon düşürür.

sarımsak da düşürüyordu sanki.
  • ruh i tibbiye  (27.04.17 02:13:04)
Tansiyonun yükseldiğinde eminsen ılık şekerli su iç. Sarımsak da iyi gelir.

  • rucka boji  (27.04.17 02:15:17)
Bol su iç. Günde 3 litre'yi geç.

Kan sulanır, idrarla fazla mineral atılır, baş ağrısına da iyi gelir.
  • harzem  (27.04.17 02:22:00)
Tuzlu ayran düşük tansiyonu yükseltmeye yarar.

  • harzem  (27.04.17 02:26:12)
Bilekten dirseğe soğuk suyla yıka ovalayarak.

  • lüzumsuz adam  (27.04.17 02:51:45)
limon

  • karlmarx  (27.04.17 02:58:05)
Tansiyon ilaçlarının amacı vücuda aldığımız fazla tuzuda attırmaktır yani tuzlu ayran içmen tansiyonu yükseltir.
Limon ve sarımsak tüketimini arttır
Tuz tüketimini azalt
Su tüketimini arttır
Stresi azaltmak için passiflora veya atarax ı eczaneye danış delux tansiyon hapı verirler mi bir sor bakalım.
Bu bilgilere dayanarak akıl ve fikirlerinizi koyarak kullanınız aksi takdirde doğacak sonuçlardan şahsım sorumlu değildir.
Ayrıca pharmaton ve sarı kantaron tansiyonu yükseltiyor kullanıyorsan gözden geçir.
  • kararsızataletfilozofu  (27.04.17 14:44:36)
duş aldıktan sonra enseye soğuk su uygula. bunu duş almadan da lavabo başında da yapabilirsin yapabildiğin kadar..

  • jeanluc  (27.04.17 20:24:02)