sevgilinizin size şiir okumasını ister miydiniz, nasıl karşılarsınız?

kadınlara soruyorum, erkekler de kadın yerine koysun kendini

Sesli şiir okunmasını pek sevmiyorum ya ben :(

Ama bi iki dize fısıldamasını çok seviyorum
  • mutlusismankedi2015  (27.04.17 01:34:31)
Birinin bana şiir okumasını istemem. Hoşlanmıyorum.

  • Lim5  (27.04.17 01:38:07)
Çok komik bir olay o.

  • angelus  (27.04.17 01:38:32)
Cok isterim, cok da severim.

  • lamira  (27.04.17 01:42:22 ~ 01:56:37)
istemezdim.

nadir şiir okurum onu da içimden okurum.
  • muslugubozukhayrat  (27.04.17 01:46:51)
Siirin tamami degil de iki dize alinti yapacak kadar siire hakim olan bi adama hayir demem.

O ana uygun iki dizeyi soylerse siritirim mal mal eminim.

Ama oturup uzun uzun siir okumasi cok sıkıcı ve yapay, filmlerden ogrenilmis, sradan romantizm gibi geliyor.
  • senialanaglasinalsinsikinicaliyabaglasin_yine  (27.04.17 03:27:05)
allahı varsa okumasın. yav he hee derim

  • cekilmis gayfe  (27.04.17 10:02:23)
ay ben gülerim

  • stewie  (27.04.17 10:03:46)
hoşlanmam sanırım ya. hiç 'şiir' insanı değilim.

ama yazışırken mesela iki dize gönderse duruma uygun, hoşuma gidebilirdi.
  • elorelia  (27.04.17 10:16:41)
Şiir okusun, şarkı söylesin, arabada giderken bağıra çağıra şarkılara eşlik edelim, yıldız tilbe dinleyelim gözlerimiz dolu dolu, ayrılık şarkılarını ayrılmadan söyleyelim.

  • cliquot  (27.04.17 10:19:52)
çok utandırıcı buluyorum ben eğer bana yönelik özel olarak yapılırsa.
ama misal, bir durum/manzara/olay karşısında "ne demiş şair? bıdı bıdı bıdı" şeklinde bir şiir okursa hoşuma giderdi.
bir de kişiden kişiye/sizin hislerinize göre de değişiyor herhalde. bir keresinde çok çok az tanıdığım biri otobüs durağında beklerken şarkı söylemeye başlamıştı, dehşete düşmüştüm. ama eski sevgilim ne zaman şarkı söylese hayranlıkla dinlerdim.
  • sopiro  (27.04.17 10:28:20)
isterim. ses kaydı atıp göndersin, arada dinlerim. hoş bence. bunu yapmak için acayip romantik bir erkek olmaya gerek yok.

  • fragile lady  (27.04.17 10:30:42)
Hiç şiir okuyan / yazan sevgilim olmadı ama uygun bir atmosferde hoşuma gidebilir sanki.
babam hep şiir yazar ve okurdu bana.Çok severdim.

O yüzden isteyebilirim sanırım.
  • demoniclewinsky  (27.04.17 10:43:42)
İstemem, romantik bir insan değilim, her türlü romantizm beni bayıyor.

  • peggy  (27.04.17 11:02:22)
bana bir gulme gelir. okumasin. kendi kendine okusun.

universitede bir arkadasla sultanahmette bir banka oturmustuk, bu basladi okumaya. atilla ilhan'di galiba. uzunca da siir. nasil sikildim, nasil utandim, nasil bitmedi o siir. bir de insanin uzerinde baski olusturuyor. yani adama donup nabiyon yapraam diyemezsin, ayip. gulemezsin de. kalkip gidemezsin. daha bitirip manali gozlerle bakacak, senden bir sey duymak isteyecek fln. siiri bitince siirde anlatim bozukluklari oldugunu soylemistim. kustu sonra konusmadi benimle bir sure.

yani karsinizdaki insanin verecegi tepkiyi kestiremiyorsaniz yapilacak is degil. ne siz uzulun ne o gerilsin.

ama okuyan adam candir. (icinden)
  • jimicik  (27.04.17 11:05:23)
edebiyatla hiçbir ilgi alakası olmamış adam bu yönden kendine benzeyen kadını güya etkilemek için ona şiir okursa at/kelebek dengesi yakalanmış olur. izlemek isterdim, eğlenceli olurdu.

iki edebiyat/şiir sever bir araya gelmişse o başka. gönüllerince okusunlar.
ben okumadım, bana da şiir okunmadı.
sanırım etkilenirdim.
  • filteria  (27.04.17 11:16:25)
Benim ona yazdığım şiyirleri içinden okusun yeter. Konuşmadan anlaşırız o zaman.

  • yirmisantim  (27.04.17 11:23:50)
ben karşı tarafı şiir sevdiğini düşünüyorsam okurum
uzun bir şey zaten okumam , yada romantiklik olsun diye yapmam , anlık olarak aklıma gelirse duruma uygun bir sey anca ozaman

kendimi kadın yerine koyunca da okusun isterim , kısa da bir şeyler bilsin isterim galiba
  • bnmzz  (27.04.17 11:37:24)
soruyu okuyunca bile kendi kendime güldüm.
o derece.

  • blatta hiberna  (27.04.17 11:50:53)
yok arkadaş bu hatun milletine romantik falan olunmaz. iyi ki değilim öyle. baksana şu yorumlara.

  • tughan  (27.04.17 14:33:08)
hahah hayır.

erkeğim.
  • sen git ben geliyorum  (27.04.17 15:26:44)
şiir okumaktan kasıt müsamere çocuğu gibi kağıttan okumaya çalışmak ise bunu kimse istemez herhalde. hele vıcık vıcık yapay bir aşk şiiri okumak beklenenin tam tersi etki yapabilir.

ama birisi yüzüne baktığı zaman hissettiklerini söylemek için edebi alıntı yapabiliyorsa, alıntı da yerine oturuyorsa bu beni etkiler.

genellemesi zor bir konu. çiçek alan insan var, çiçek alan insan var. şiir okuyan insan var, şiir okuyan insan var. bu inceliklerin doğal ve samimi olanı hoşa gider. diğerleri komik gelir.
  • otonomo  (27.04.17 15:35:19)
şiir severim ama sesli o garip garip tonlamalarla okunmasından da bir o kadar nefret ederim.
bence şiir okumak kişisel bir eylem yazsın ben okurum. sesli onun içine giremiyorum. garip bir sığlık oluyor.

  • fasulyek  (28.04.17 04:21:09)