Mezar/Defin Olayları Hakkında..

Merhaba. Aklıma takılan bir şey var. Farz-ı misal memleketimde çok sevdiğim yaylamız var. Kullanım alanı da dedeme ait. Ayak altında olmayan bir yer. Araba bile zor geliyor. Ben vasiyetim gereğince buraya gömülebilir miyim? Memleketteki mezarlıkta, özellikle de İstanbul'da gömülmek istemiyorum diyelim. Mümkün müdür bu?

Yanlış anlamalar için edit: dedem ve babanem 85 yaşındalar ve özellikle dedem, her yaz 3-4 aylığına yaşadığı yaylasına gömülmek istediğini beyan ediyor. Kendi adıma konuşacak olursam "yaşamak güzel şey"

aziz nesin, nesin vakfı'nın bahçesinde gömülü.

  • orange coffee  (26.04.17 14:23:21)
Sorun bedenin cürümeye basladıgında, toprak altı sularını kirletme olasılığı, yani herkes kafasına göre ölüyü güzel yesillik bir yere defnetse, su kirlenecek, zehirli hale gelecek. Mezarlık alanlarında bunla ilgili calısma yapılır, o nedenle de tehlike teskil etmez.

Önce vasiyet yazılsın, yasal gecerli belge olsun. Yoksa zor.
  • buf-e kür  (26.04.17 15:30:04)