[]

Harddisk kurtarma?

Arkadaşlar içinde arkadaşımın çok elzem datalarının bulunduğu harddisk "The disc structure is corrupted and unreadable" hatası veriyor. Ankara'da nereye göstermek gerekir bunu? Kim anlar bu işten. 2 yıllık data varmış içinde ve yedeği yok.

İnternette programlar var ama bu işten anlayan birileri baksa daha iyi olur sanki. Program önerileriniz falan varsa ona da açığız, şunu denedim her şeyi buldu falan gibi.


 
Şimdi en başta arkadaşınız çok hatalı 2 senelik data eğer önemli ise ya iyi nas cihazlarında raidli saklanır ya da birden fazla cşoud hesaba aktarılır.

Cevap için, kurtarma proglamları faydalı, iş görüyor, ama sipesifik olarak o sprunda nasıldır bilmiyorum. Direkt olarak bu işe odaklanmış yerler var, mahalle arasındaki yerler aynen bu programları kurup taratıypr sadece. Seagate in brükselde data kurtarma merkezi olması lazım, bir kaç saate kontrol ederim, çok değerli ise datalar oraya sorabilirsiniz.
  • kurnaz  (26.04.17 11:30:49) 
Bu arada teknoseyir.com da sorabilirsiniz, hem işi bilen arkadaşlar yanıtlar hem hızlı cevap alırsınız sanırım. #akış etiketi ekleyin soruya daha çok kişi görür.


  • kurnaz  (26.04.17 11:50:23) 
mydisk bu isin piri.


  • alperz  (26.04.17 13:28:37) 
www.seagate.com

bunun yanında in lab recovery varmış. ona da bakın bilgiler değerliyse.
  • kurnaz  (26.04.17 13:34:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.