video kurgusu hakkında soru

videoda bir oda düşünün ve odanın sadece perdesi kıpırdayacak.
kendi fotoğraflarımı bu şekilde videoya dönüştürmek istiyorum ama fotoğrafın içinde sadece belli bir alan kıpırdayacak.

böyle bir videoyu nasıl yapabilirim?

biraz zorlayabilir deneyimin yoksa ama after effects ile deneyebilirsin.

  • viewport  (26.04.17 02:19:41)
Fotoğraf çekerekde yapabilirsin makina sabit biyerde olacak seri cekecen perde haraket edicek fln sonra koy première

  • all girls dream  (26.04.17 08:37:13)
Video ile after effectsde time freeze ve mask kullanilarak basitce yapilabilecek birsey.

  • deligine yuvarlanmis tavsan  (26.04.17 08:49:06)
bahsettiğin şeyin adı cinemagraph

lumia telefonlar için cinemagraph diye bir uygulama vardı.
onun ios veya android versiyonunu bulursan yaparsın.
  • teritori  (26.04.17 11:07:24)
yanıtlar için teşekkürler ama bu yöntemler sanırım video temelli.

ben ise fotoğraf kaynaklı yapmak istiyorum. yani fotoğrafta bir noktayı hareket ettirmek istiyorum.

bu nasıl olur sizce?
  • a man alone  (26.04.17 15:30:28)
belli bir noktayı ne şekilde haraket ettireceğine bağlı rotoscape kullanrak aynı iki görüntüden birini kesip diğerinin hareketli görünümünü alabilirsin. muhtemelen gösterdiğin videolarda da bu yapılıyor. bir video çeklip roto edilerek sabit görüntü alınıp freeze ediliyor geri kalan hareketli bölgeler oynamaya devam ediyor.

  • viewport  (26.04.17 20:57:34)