sinir ve gerginlikle koşut olarak azan egzamaya napılabilir?

sadece ellerim üzerinde belirli bir iki noktada var.(bir dönem çok daha kötüydü sırtımda falan da vardı ama o zamanlar zor zamanlardı) ne zaman stresli veya gergin birkaç gün geçirsem veya sinirim bozulsa azıyorlar ve çok sinir bozucular hem kaşıntı hem bazen fazla kaşıntı sonrası acı ve kötü görüntü. bir sürü çeşit çeşit krem kullansam da çözmedi. bu stresi vs kontrol altında tutmaya calısmak dışında yapabileceğim hiçbir şey yok mu?

İmkanınız varsa açık havada uzun yürüyüşler iyi gelebilir (stres için yani).

  • neferkitty  (25.04.17 22:52:29)
deri döküntüleri, sivilceler, akneler ve buna benzer cilt rahatsızlıkları genel olarak öfkeyi gösterir.

egzamanın özeliği, kin de barındırmasıdır.
yani birine veya bir olaya karşı aşırı düşmanlık ve kin besleme.
genelde ailevi olur.

bu sorunları çözerseniz egzamanız geçer.
benim yüzümde, koltukaltımda, saç diplerimde ileri seviyede vardı, geçti.

ama bu iki günde hemen kızarıklığını alacak bir yöntem değil tabii, uzun bir süreçten bahsediyorum.
  • blatta hiberna  (25.04.17 22:57:39)
yüzümde egzama ve biraz da gül hastalığı var yaklaşık 2,5 senedir. üzülerek söylüyorum ki; hiçbir şey yok.

doktorum bile "biz bunu biraz kontrol altında tutabildik ama hepsi bu, bununla yaşamaya çalışsan iyi olur" dedi. elinizin üzerinde olmasını kıskandım açıkçası, keşke yüzümde olmasaydı benim de.
  • dedi ayca  (25.04.17 22:59:08)