Eskiden sarılarak uyumayı severdim şimdi fobik bir durum oluştu

nedense kafama takmaya başladığım bir hadise. kız arkadaşlarıyla, sevgilileriyle sarılarak uyumayı seven birisiydim, son ilişkimin son dönemlerinde koltuğa kaçmamla başlayıp son bir yıldır bir şeyler hissettiğim hissetmediğim tüm partnerlik ilişkilerinde koltuğa kaçıyorum. yanlış anlaşılmaktan çekindiğim durumlarda da gözüme uyku girmiyor bir başkasıyla. kimi samimiyet duvarını aştığım ilişkilerde birisiyle uyuyamadığımı izah edebilsem de, burukluk ya da değer düşmesi yaşadığımı da fark ediyorum. bu duruma kafa yordukça daha da büyüyeceğinden de ayrıca çekiniyorum. bir önerisi ya da tecrübesi olan var mı acaba?

27e

Şahsen çok dokunmatik bir insanım, sevgimi dokunarak göstermezsem ve bana sevgi dokunmaları yapılmazsa çatlarım.

Ama uyku konusunda tam bir nanemollayım. Bulunduğum ortamda ses ışık hareket varsa uyuyamam. Hele ki dokunma varsa mümkün değil.

Bi eski sevgilim yanımda uyurken (o da benim gibiydi) onu uyandırıcam diye korkumdan uyuyamazdım, dönmeyeyim diye (çünkü çok hareketli uyurum) kasılır kalırdım bütün gece. Bu da bana eziyetti tabii.

Kendini olduğun gibi kabul et. Olabilir, yaş ilerledikçe bünyede değişimler yaşanabilir. Yeter mi psikolojik açıdan sana yük olmasın, sağlıklı bir durum olsun. Seni seven olduğun gibi sever. O eski sevgilim gibi uykundan uyanıp niye beni izliyosun uyuyamıyorum diyorsan o zaman tedavi al tabii.
  • yaren  (25.04.17 20:14:41)
rol yapmaya gerek yok bence. o yakınlığı hissedeceğin biri olduğunda zaten kalkıp gitmek aklına gelmez.

  • orpheus  (25.04.17 22:08:47)
@orpheus +1

bence de yeterince yakın hissetmiyorsun.

ayrıca seviştikten sonra ayrı koltuğa giden adamla da uğraşmam ben olsam. o kadar da değil yani. sevişecek kadar temas edebiliyorsa sarılıp yatabilmeli de.
  • senialanaglasinalsinsikinicaliyabaglasin_yine  (25.04.17 22:16:37)