vize istemeyen bir ülkeye giderken

selam,

vize istemeyen bir ülkeye giderken yanımda ne götürmem lazım?

pasaport var
orda kalacağımız yerin rezervasyon çıktısı var.

başka bir şeye ihtiyaç var mı? dönüş biletini filan yazdırmaya gerek yoktur diye düşünüyorum.

işte dönüş bileti varsa iyi olur tabii onun çıktısı da.

  • tepedeki psychedelic adam  (25.04.17 16:41:36)
dönüş bileti ekstra referans sağlar. bazen isteyebilirler.

  • burty  (25.04.17 16:42:30)
dönüş bileti önemli, niye sormasınlar? sağlık sigortası da istenebilir, dikkat etmek lazım. belarus o konuda çok sıkı mesela. ha yine girersin muhtemelen ve belarus'ta yaptırmanı isterler ama çok pahalıya gelir.

  • der meister  (25.04.17 16:44:04)
kalınacak yerin belgesi-kotnrat, rezervasyon, resmi davet etc.

sigorta.

geri dönüş belgesi.

günlük gerekli para.

gidiş amacını belgeleyici kanıt(davet etc.)

yeşil pass olsun, vize olsun, varsa yinede bunlar yoksa almayabilirler.
  • kurnaz  (25.04.17 16:47:05)
yani aynı mantıkla sadece pasaport da yeterli ama yanında fazladan bir a4 kağıdı bulundurmanın bi sakıncası yok, sorma ihtimalleri var. ayrıca yanınızda nakit para da bulunsun bi miktar. avrupa ülkesiyse euro ya da zor tabii ama varsa o ülkenin parası.

  • tepedeki psychedelic adam  (25.04.17 16:48:26)
belarus'un sigorta olmadığı için ülkeye sokmamışlığı var. epey sefil olduktan sonra arkadaşın ısrarıyla ertesi gün polislerle en yakın kasabada yaptırılmış sigorta ama yaşanan kötü bir anı sonuçta.

  • orange coffee  (25.04.17 16:49:22 ~ 16:50:19)
cepte yeterli miktarda para olsun bana sordular görmek istediler sırbistan ve ukrayna'da. dönüş biletini de gösterdim.

  • klakie  (25.04.17 16:50:44)
bosna'ya gidiyoruz da sigorta filan yaptırmadık :) yaptırmaya gerek var mı ?

  • fakyoras  (25.04.17 17:00:33)
@fakuoras

Oradabasina bir sey gelirse iste maddi yukun altindan kalkmasi zor olur. Sirf kendini dusundugun icin aslinda yaptirmak lazim :)

Onun disinda donus biletinin en azindan screenshot u olsun.
  • kuehles blondes  (25.04.17 17:07:52)
bana şimdiye kadar bir şey sormadılar -sigorta, bilet, rezervasyon etc.
yanlış bilmiyorsam biletiniz aynı ülkeden gidiş-dönüş ise zaten h.alanlarındaki polisler dönüş uçuşunuz olduğunu bilebiliyormuş (en azından AB ülkeleri için böyleymiş, isveçe girerken dönüşü başka ülkeden olan arkadaşlar sıkıntı yaşamıştı).
bosna için özel bilgim yok. öngörüm sormayacakları yönünde.
ama sorabilirler mi? elbette sorabilirler
  • niye ama  (25.04.17 17:09:28)
4 günlük 25 liraymış, hiç riske girmeye gerek yok yaptıralım, teşekkürler :)

şirketin sigortası yurtdışında da geçerli aslında ama belge alma işlemleri falan uzun sürer şimdi :S
  • fakyoras  (25.04.17 17:24:14)