[]

Instagram'dan satış yapanlara ceza geldiğini duydunuz mu hiç?

Merhabalar

Instagram üzerinden her gün binlerce kişi satış yapıyor. Sonuçta bu insanlar bir vergi vermiyorlar. İllegal değil mi bu?


Ben de ıvır zıvır satmak istesem, sorun yaşar mıyım? Nedir bunun adabı?

 
Winston ilk önce satıs yap sonra cezayı dusunursun, o kadar kolay degil satıs yapmak.


  • fasulyek  (25.04.17 11:14:54) 
Bence büyük risk, yapacaksan da şirketini açıp fatura keserek yap. Zira yakalanırsan maliye ağır para cezaları veriyor bildiğim kadarıyla.


  • razvan rat  (25.04.17 12:09:07) 
instagram üzerinden satış yapanların çoğu zaten bir mağaza/dükkan vs olmuş oluyor. iyi kötü fatura kesiyorlar. kaldı ki dişe dokunur bir para kazanacaksanız, hemen bir şirket kuruverin.


  • co2s2  (25.04.17 12:45:41) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.