Sifir arabaya tup taktirma

Selamlar.

1. Sifir araci dizele para vermek yerine benzinli ayni donanimla 15 bin tl asagiya alip tup taktirmak mabtikli mi. Peugeot 3008 mesela.

2. Brc veya atiker falan kac tl. Hic bulamadim.

Tesekkurler.

firmaya göre değişiyor. bazıları garantiyi bozduğunu söylüyor. garantinin bozulmadığından emin olmanız gerekiyor... şu anda 2500 tl falan herhalde. ayrıca hondanın fabrika çıkışı tüplü olan araçlarından var. honda da bu aralar peynir ekmek gibi satıyor.

  • gotic  (24.04.17 22:36:14)
atmosferik olsa neyse de (yine mantıksız bence) 3008 gibi yeni birçok araç artık turbo beslemeli motor kullanıyor, bunların lpg kitleri 5000 lira civarında, yaygın değil, verimli değil sonuç olarak hiç mantıklı değil.

  • signore  (24.04.17 22:37:40 ~ 22:40:46)
Honda veya Toyota alırsan mantıklı. Yoksa değil.

  • Arthur Dayne  (24.04.17 22:53:25)
Mantıklı. Honda, Toyota, Hyundai için LPG uyumu daha iyi derler, doğrudur. Ancak ben Ford kullanıyorum ve LPG ile ortalama 11.000₺ kar ettim. 1.500₺ subap yenileme masrafım olacak bir süre sonra, 9.500₺ kardayim. Yani lpgden korkmayın. Hem çevreye faydalı hem cebinize.

Çılgın performans beklentiniz yoksa, dizel araçlara da 10 yıllık yakıt paranızı daha showroomdan çıkmadan vermek istemiyorsanız LPG ideal. Diğer bir alternatif de çok çok az yakan benzinli motorlar var piyasada. Megane 4.1lt yakıyordu sanırım. Peugeot motorları da tasarruf konusunda iyiler. Benzin tüketimi düşük bir araba alıp benzin ile de kullanabilirsiniz. Ben, aracımın 12lt ortalama tüketimi olduğu için LPG taktırdım, siz daha tasarruflu bir araç alırsınız belki ve ihtiyaç duymasınız.

Ayrıca kit fiyatları 1.500-3.000₺ aralığında değişir. Ben 2200 liraya Prins taktırmıştım, memnunum.
  • md11  (24.04.17 23:25:56)
Hyundai tucson 2017 icin oneriyorsunuz yani?

  • brad pitt  (24.04.17 23:29:51)
hyundai tucson için LDI denilen sıvı sistem var ama hatırladığım son fiyatı 2000 euro idi. bence çok pahalı. benzin ve gazı birlikte yakan karma sistemler de var ama mantıksız diyorlardı. ayrıca 2 sistem de garanti dışı bırakıyor aracı ki bence o riske girilmez.

ben de benzer ikilemlerde kalıp garantili lpg li sıfır honda civic aldım. 28 29 kuruş yakıyor gayet de agresif kullanmama rağmen
  • fatihdr  (25.04.17 01:38:23)
Garantiyi yakarsın tüp taktırırsan. Onu da hesaba kat.

  • westblack  (25.04.17 01:41:08)