Çay severler

Selam

Bu aralar bitki çaylarına taktım ama poşet alıyorum. Siz nereden alıyosunuz? Aktardan mı nereden almak lazım? Hangi bitki çaylarını seviyorsunuz?

aktardan yeşil çay alıp french press ile demliyorum.

  • qazaqwsx  (24.04.17 21:31:39)
Ben de poşet alıyorum, en pratiği öyle yine. Doğadan'ı seviyorum, başta lipton olmak üzere diğerleri kötü geliyor bana.

Farklı çaylar denemek için Chado'ya abone oldum yeni. Bu ay bir siyah, bir yeşil, bir de meyve çayı göndermişler. Beğendim ben. Sözlükte chado sayfasında önerilen bi yer daha vardı paket almak için, bi bak istersen.
  • manuel mandalina  (24.04.17 21:47:04)
yeşil çayı çaykurun kutulu olanlarından alıyorum.

ıhlamuru anneannemden :)

mate vb diğerlerini de aktardan alıp çay demleme süzgeçleriyle ya da french pressle demliyorum.
  • ruh i tibbiye  (24.04.17 21:49:00)
yeşil çayı bağımlılık derecesinde seviyordum ama kadınlarda bazı köti şeylere sebep olabiliyormuş onun için tamamen bıraktım
bugün aktardan kök zerdeçal ve çubuk tarçın aldım içine kök zencefil ve karanfil koyup birazdan demleyeceğim
bir kaç gün önce bir yerde içmiştim bayıldım
ayrıca hibiskus ve kuşburnu da severim
  • esmeralda  (24.04.17 22:19:27)
Chado'ya bakabilirsiniz deniliği gibi, internetten almak istemezseniz migros ve macrocenterlarda vardı ama asıl internet siteleri daha çeşitli.
Doğadanın da tenekelerde poşet olmayan serileri var. Ben beğendim.
Ama genelde gittiğim yerlerden topluyorum, ege kasabalarından taze toplanmışları, yurtdışından da paketlileri.
Marks&spencer'ın çay serileri de çok başarılı, Türkiye'de yiyecek reyonları olmasa da bazen kasa kenarlarında satıyorlar.
Bi de ikea'nın miniş poşetlerde karışık bitki çayları oluyor, hem çok ucuz oluyor, hem de muhteşem koku ve tatları var.
Bir de tea&pot'a bakın (www.teapot.com.tr)

Kendinize bir döküm demlik, bir de cam demlik alabilirsiniz, french press de olur.
Ama döküm demlik ile daha güzel oluyor.
Bir de macha deneyin son yıllarda çok popüler, seveni kadar sevmeyeni de var ama olsun.
  • kullanıcıadımbuolsun  (25.04.17 00:09:08 ~ 00:12:20)
Ben bitki çayı hastası değilim çok sevmem ama bir cafede elma kurusu demleme usul getirmişlerdi çok sevmiştim

  • faik abi  (25.04.17 02:12:34)
poşet alıyorum. Doğadan'ın yeşil çay, papatya, 9'lu çay, 7 otlusundan kafama eseni içiyorum.

  • sporty  (25.04.17 03:05:24)