ismini unuttugum sanatci

cinsiyet erkek, youtbeda videolari vardi, hollanda ve amerika ile bir baglantisi vardi, zannedersem hollanda'da yasiyor veya ailesi orada gocmen veya kendisi gocmen, amerikaya konsere gitmis olabilir. ismi tek kelime olan eski bir turkunun modern jazz enstrumental versiyonunu yapmisti. dinledigim zaman cok hosuma gitmisti, ustuste milyon kere dinledim. fakat simdi ne adamin adini, ne grubunun adini ne de sarkinin adini hatirlamiyorum.
bir de zannedersem garbarek'le bir ortak calismasi olmustu.
allah rizasi icin biri deyiversin kimdi yahu bu kisi?
zaman olarak da 90lar veya 2000lerin basi olabilir.

Caz deyince aklıma Fatih erkoç geldi diğer dediklerinle bağlantısı var mı hiç bilmiyorum.

  • uyusam iyi olur  (24.04.17 18:29:26)
yok o degil.

  • mavicorap  (24.04.17 18:47:06)
(bkz: ilhan ersahin) var isvec ve amerika ile baglantisi olan.

  • oshamahue  (24.04.17 19:00:11)
Merak ettim ben de.

  • lanetolasibeyaz  (24.04.17 21:27:15)
yok ilhan ersahin degil. okay temiz de degil, yine akla gelebilecek bir isim diye soyleyeyim. yani bari turkunun adini hatirlayabilsem, yok beyin tumden yanmis gitmis, boyle citlembik mi desem onun gibi bir turku ismi hatirlayan var mi?

  • mavicorap  (24.04.17 22:18:29)
evet sonunda linki tekrar buldum,
www.youtube.com
sanatci atilla engin, turku keklik
yanlis hatirladiklarim hollanda kismi danimarka olacak. garbarek ortakligini da okay temiz baglantisindan belki uydurmus olabilirim emin degilim, olabilir de olmayabilir de...
  • mavicorap  (24.04.17 22:26:18)