En sevmediğiniz ev işi nedir?

Benim ütü. Bugün artık dağ gibi olunca oturup 3 saat ütü yaptım, o süre zarfında da hayatımı sorguladım resmen. Öyle nefret ediyorum. Her çamaşır makinesini calistirdigımda 'şimdi bir de bunları ütülemek var' diye geçiyor içimden. Yemek yapsam, ev temizlesem bu kadar söylenmem.

Sizin en sevmediğiniz iş nedir? Hadi yazalım da icimizi dokelim.

Dikey yüzeyleri silmek. Camlar, dolap kapakları, duvarlar, banyonun fayansları vs. ifrit kesiliyorum. Çok da yorucu.

  • buff  (23.04.17 23:27:14)
bulaşık makinesi yoksa bulaşık. anlayamazsınız. ütü de zor ama açıkçası ütüyle pek uğraşmıyorum olduğu kadar deyip geçiyorum.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (23.04.17 23:27:54)
Yoo ben erkek olmama rağmen üşenmem ya, ütü falan yaparım yani. Tek yaşadığım için alıştım.

Sadece yemek olayı canımı sıkıyor, yemek yapamıyorum pek
  • MaNOfTheYear  (23.04.17 23:28:05)
ütü ama ben ütü yapmıyorum kışın ya. zaten kazak falan giyiyorum ve kazaklar genelde kırışık falan olmuyo. geri kalanları da annem ütülüyo.
cam silmeyi sevmiyorum bi de.

  • matilda  (23.04.17 23:29:16)
ütüyü hem beceremem hem de sevmem. aslında ev işine dair hiçbir şeyi sevmem de, en azından haftada bir biraz toparlamak gerekiyor ortalığı.

ailemleyken düzenli biriydim, eşyalarımı derli toplu tutardım falan. bekar hayatında çok dağınıkmışım, düzensizmişim aslında, onu gördüm.
  • runfor  (23.04.17 23:30:36)
en sevdiğim şey ütü. birazdan 5 gömlek ütüleyeceğim, ne mutlu bana.

  • stewie  (23.04.17 23:32:46)
En sevmediğim elimde bulaşık yıkamak, arkasından da süpürge ile süpürmek geliyor sanırım.

  • irene  (23.04.17 23:34:04)
Yemek yapmak :(

  • scomalt  (23.04.17 23:34:25)
Ütüyü severek yaparim. Ama camasirlarla ilgili diger isleri sevmem. Makineye atmak, katlamak, yerlestirmek, dolaplari duzenlemek.. ama en cok bulasigi sevmem. Makineye yerlestirip temizleri bosaltmayi da, elde yikamayi da hicbir sekilde sevmiyorum.

  • aquarium  (23.04.17 23:34:33)
Toz almak. Mezun olayım, toz dinamiği üzerine araştırma yapıcam valla. Bir kere siliyorsun, iki gün sonra her şey başa dönüyor. Ütü yapan biri değilim. Yemek yapmayı eğlenceli bulurum. Bulaşık yıkamak sıkıcı bir eylem. Ama toz almak kadar olamaz.

  • dissendium  (23.04.17 23:37:08 ~ 23:37:20)
Hepsini seviyorum, yaptıktan sonraki tatmin çok güzel. Belki yemek yapma ve bulaşığı daha az seviyorum.
Ama hepsine de üşeniyorum, bu bi gerçek..

  • manuel mandalina  (23.04.17 23:42:52)
Çamaşır yıkamak.
Makine yıkıyor demeyin, o kadar nefret ediyorum ki evde 2 tane 4 kapılı dolap ağzına kadar dolu, en son 2 ay önce çamaşır yıkadım şu an giyecek az kıyafetim kaldığı için yıkamak zorundayım.
Ayırması ayrı yıkaması ayrı asnası toplaması kurumasını beklemesi katlaması ütülemesi yerleştirmesi ayyy nefret ediyorum.
Ütüden nefret etmiyorum, dandik süpürge yüzünden süpürge de çok sinir bozucu.
Cam silmek bana çok eğlenceli geliyor.

Çamaşır ve süpürge kesinlikle.
  • bir nick var benden iceri  (23.04.17 23:43:47 ~ 23:44:28)
Ben genelde evde iş yaptıkca resmen dinleniyorum beni sıkmıyor ama en sevmediğim iş ıspanak gibi topraklı yeşillikleri yıkamak. Sirkeli suda bekletsem de tüm yaprakları teker teker yıkamam aşırı zaman kaybı geliyor. En sevdiğim de yerleri silip pırıl pırıl yerlere çıplak ayakla basmak :D

  • neferkitty  (23.04.17 23:43:48)
hiçbir şey değil ama tencere yıkamak!
öğrencilik yıllarımda yeteri kadar tencere yıkadığım için nefret etmiştim. sonra bulaşık makinesi aldım rahatladım. bunun dışında ev işlerini zevkli bir hale getirmeye çalışıyorum. mesela ütüyü gece geç saatte yaparım ve yaparken de mutlaka içerim :)
yemek desen yeni tatlar denemeyi seviyorum, boşandıktan sonra daha çok yapmaya başladım. zorlandığım bir şey var o da sanırım toz alırken dar alanlara girmek. üşendiğimden değil ama bu cüsseyle (1.95) dip temizliği yapmak gerçekten insanı yoruyor.
  • gkct  (23.04.17 23:45:33)
Nevresim değiştirmek. Askerde bile kendim değiştirmezdim evde mecbur değiştiriyorum ihale bana kitlendi, ömrümden ömür götürüyor her seferinde.

  • angelus  (23.04.17 23:45:55)
kesinlikle nevresim değiştirmek.
zulüm.

  • blatta hiberna  (23.04.17 23:50:25)
toz almak. bütün sebebi de o zaten. süpürmek, silmek vs ütüye bile bi yere katlanabiliyorum ama toz almak tam bir zulum geliyor bana.

  • dedim ben sana  (23.04.17 23:50:53)
Yemek yapmak disinda butun ev islerinden nefret ediyorum :(

  • astrid  (23.04.17 23:58:06)
1) bir yerleri silmek ve süpürmek

  • faik abi  (24.04.17 00:01:42)
Toz almak.
Yemek pisirmek

  • kuehles blondes  (24.04.17 00:14:01)
ütü :(

  • basond  (24.04.17 00:49:00)
evi süpürmek (önceden çok sevmeme rağmen yoğun kedi tüyünden dolayı usandım artık)
en sevdiğimse ütü.

  • lesmiserables  (24.04.17 02:26:48)
ütü benim de :( zaten çok beceremiyorum düzgün yapabilmek için epey uğraşmam gerekiyr, bi de o çıkardığı ısı bunaltıyor iyice. kabus gibi. temizlik, yemek ve bulaşığa bayılırım ama. terapi gibi geliyor bana.

  • ma ya  (24.04.17 02:54:39)
bir kisi de cikip perde takmak dememis ya lan. bu kadar mi cok seviyorsunuz bu lanet şeyi? allah dusmanimin basina vermesin.

  • blue eyes white dragon  (24.04.17 03:04:24)
Ütü. Kesinlikle ütü. Bir de ütü titiziyim.

Geri kalanını az da olsa severim. Hele temizledikten sonra oturmayı çok severim.
  • aychovsky  (24.04.17 04:39:03 ~ 04:40:26)
ocak ve fırın silmek :( nefret ediyorum. ocağın üstündeki o demirler, fırının ızgara telleri hiç sevmiyorum onları temizlemeyi. bazen ocağın üstünü uzun süre temiz kalsın diye aliminyum folyo ile kaplıyorum o derece.

  • yue  (24.04.17 10:09:10)
hahha guldum okurken. utu guzel ya. hele o giysinin duzlesmesi. kol kisimlarini sevmiyorum ama zor oluyo.

carsaf degistirmek kesinlikle! yeni serilmise yatmak sahane olsa da o surec cok ama cok zor. hele bir de yatak duvara dayali oldugu icin yatagin her kosesine ulasamadiginda.

yesillik yikamak sevimsiz.

bir de camasir katlamak. cunku her giysi turunun ayri katlama stili var bende ve cok zamanimi aliyor :(

kitaplik tozu almak sevimsiz.
  • jimicik  (24.04.17 10:35:24 ~ 10:36:07)