spor ayakkabı ne almalı?

uzun yol yürüyüşleri için nasıl bir ayakkabı almak gerek? 2 gün kadıköyden bostancıya yürüdüm ayaklarım aşındı resmen. kış olduğu içim bot giydim tabii. ne giyersem hem sıcak tutar hem de acıtmaz? tabi ayağın rahat hareketi vs vs neler gerekir bi ayakkabıda bilmem ama işte söz söyleyin :)

converse ile yürüyünce de ayaklarım acıyor sonucta dandik ayakkabı. bana spor amaclı gerek

  • neira  (08.01.10 15:13:28)
bot olarak advanture botlar vardır mesela. adidasın, nike'ın falan. hem gore-tex hava su geçirmez ayak kokutmaz, hem da hafif rahat.

  • cedric  (08.01.10 15:24:49)
hava gecirmez olması iyi birsey degil sanırım

  • neira  (08.01.10 15:36:06)
yok ya hiç bir şey geçirmediğini şey etmek için abartı bir kelime kullandım. gore tex in en büyük özelliği çok ufak gözenekli olduğundan suz toz falan geçirmiyor. ama hava geçiriyor bu da ayağın hava almasını sağlıyor.

  • cedric  (08.01.10 15:39:00)
adidas-brassic street

  • voodoo 007  (08.01.10 17:19:59)
vallahi öyle marka giyen biri değildim, adidas aldım geçen outletten. 47 numara olması cezbetmişti. kolay bulunmuyo. vallahi hidrolik çorab gibi bişey. acaip rahat.

  • dogumdansancili  (08.01.10 17:59:24)
new balance'a bir göz atmanızı tavsiye ederim.

  • appleblossom  (08.01.10 18:36:11)
mesele sadece konfor ve ergonomi ise dağcılık malzemeleri satılan yerlerdeki yürüyüş ayakkabılarına bakın derim. gore-tex özellikli vs... bunlar zaten uzun yürüyüşlere ve zor şartlara göre tasarlanmıştır. lafuma mesela aklıma gelen bi marka.

  • chavezding  (08.01.10 19:11:03)
herkese teşekkürler hepsine bakıciiim. bi arkadas dağ ayakkabısı demis bi 20 kiloluk dağ ayakkabısı mevcut :P bu arada 47 numara ayak oluyor muymuş yaa:)

  • neira  (08.01.10 19:54:50)
50 numara giyen arkadaşım var(basketçi)
:)

  • voodoo 007  (08.01.10 20:03:25)