20 bin tl evde saklamaca

Bankaya koyamayacağım 200 tl banknotlardan oluşan 20 bin tlyi saklayacak yer arıyorum evde.Burdan güzel fikirler gelir.Hem hırsızlara karşı hem de temizlik bahanesiyle dip köşe her birşeyi mi bulan anneme karşı eşsiz bi yer olması lazım. Nereye koyayım?1 seneye yakın böyle durur bu miktar.

pc kasasi. siksan 2.000.000 bile saklarsin.

  • ateistanbul  (22.04.17 19:11:47)
Altin yap diyecegim de hırsızlık olursa o daha kolay bulunuyor galiba.

  • westblack  (22.04.17 19:11:55)
1.750.000 aldi benimki sikmadan.

  • ateistanbul  (22.04.17 19:12:13)
benim evde saklayabilirsin istersen.

onun haricinde bazı yataklarda fermuarlı bölümler oluyor. veya kendin kesip yatağın içinde bi cep gibi birşey yapabilirsin. ben zamanında birkaç belgeyi o şekilde muhafaza ve müdafaa etmiştim.
  • mahone  (22.04.17 19:13:44)
1 seneye yakın duracaksa evde saklamak tehlikeli. çalınır, eve girip çıkan biri görür alır ve ruhun duymaz çok sonra fark edersin.

  • pinkpeony  (22.04.17 19:17:38)
Bankaya yatırmayacaksan bari dolara çevir öyle sakla. 3,80 leri tahmin ediyor merkez bankası. Daha da fazla olur o. Boşa değer kaybetmesin paran. Dolara çevir öyle sakla tekrardan demek istiyorum. Yer olarak bir kutuya elektronik ıvır zıvır koy onun da içine parayı koy. Anneler ilişmez öyle elektronik şeylere.

  • begin again  (22.04.17 19:21:48)
euro'ya çevir. 500 lük 10 banknot eder. daha rahat olur. yanında bile taşıyabilirsin.

  • vayezikhan  (22.04.17 19:27:09)
Elektronik eşyalara saklama. Elektronik eşyayı hırsızlar alır götürürse paracıkların da yanında gider. Annenin karıştırmayacağı, temizlemeyeceği gizli sayılabilecek yerlere koy.

  • uyusam iyi olur  (22.04.17 19:36:37)
Hırsızlar senden benden daha analitik düşünüyorlar, yani "Lan burayı da bulamaz herhalde" dediğin her yeri bulabiliyorlar. Benim bi arkadaş da senin gibi fikir sormuştu bana, ona da sana söylediğim şeyi söyleyip sonra da, beni dinlemeyecekse eğer, evindeki koşu bandının motor bölmesine koymasını söylemiştim. Motorun üstünde vidalı kapağı vardı, onu da kullanmıyordu ardiye gibi bir yer vardı evde oraya kaldırmıştı makineye. Eleman da motor kapağını söküp parayı oraya zulalamıştı ama hırsız orayı da bulmuş çalmış parayı. Oraya bakan adam her yere bakar bence ev riskli, hırsız girerse her şekilde bulur parayı.

  • angelus  (22.04.17 19:57:12)
nakit olarak gvendiğin birisine verebilirsin. mesela ben senin için bu parayı 1 yıl güvenle saklayabilirim. istediğin gün ve zamanda da geri veririm. bana güvenebilirsin. imza karlmarx.

ek: çok ciddiyim :)
  • karlmarx  (22.04.17 20:02:35 ~ 20:03:07)
poşetin içine koyup baca deliğine saklayabilirsin.

  • keçeli kalem  (22.04.17 20:16:03)
bozdolabının motor kısımlarını falan araştır

  • turkuaz  (22.04.17 20:27:06)
Euro olarak saklamak bans da mantıklı geldi. 5 bin euro. Yanında da evde de rahst saklatsin.

  • tamamen hayal urunudur  (22.04.17 20:32:39)
Bitcoin olarak bilgisayarında ya da sadece bir kağıt parçasında bile saklayabilirsin. (bkz: cold wallet). Yalnız bitcoin fiyatı değişken olduğundan bir yıla karda edebilirsin zararda.

  • Depik  (22.04.17 20:51:21)
20.000 TL az bir para. Evde istediğin yerde saklayabilirsin.

  • MaNOfTheYear  (22.04.17 20:57:41)
şu linktekini dene

makezine.com
  • Sir Anthony Hopkins  (22.04.17 21:17:47)
Yukarıdaki dolar veya euro kısmına ben de katılıyorum. Bir de hırsızların her yere bakıldığı yazılmış, hırsız için tabii şans işi biraz yaratıcı bir saklama yeri bulunmazsa. Ancak anneniz için kendimden örnek vereyim. Benim eski bir sürü kitabım vardı, onları yıllar önce büyük bir koliye koyup bantlamıştım, hala durur annemin arka balkonunda. Hiç de açmadı, içinde sadece kitap olduğunu bildiğinden. Böyle bir şey olabilir belki, eski eşyaları vs annenizin gözü önünde paketleyip, bir süre kıyıya köşeye kaldırmak istediğinizi ve dokunmaması gerektiğini söyleyebilirsiniz. Ya da ne bileyim, yaz geliyor, kışlıklarınızın bazılarını yatak altına vs kaldıracaksınızdır, onların aralarına gizleyebilirsiniz. Yani benim annem olsa dokunmazdı bu şekilde.

  • pokepoke  (22.04.17 21:32:50)
Bi poşete koyup içine ağırlık koyu Sifon rezervuarına koyabilirsin. Bölüp kitapların arasına koyabilirsin.kullanılmayan ayakkabıların icine de koyabilirsin.

  • delicevat  (22.04.17 22:08:05)
Çamasır makinelerinin üst kapakları iki vidayla acilabiliyor genelde icindede oldukca bos bir hacim var . Onu da degerlendir.

  • delicevat  (22.04.17 22:08:57)
"sifon, kışlıklar, kitap arası, soba bacası..." diyenler azıcık açıp bakın hırsızlar ilk nereleri keşfediyorlar diye. İlk sizin mi aklınıza geliyor bunlar? Hırsızlar filmlerdeki gibi gizli kasa mı arıyorlar sizce?

Kapının önüne, üstünde "paradır" yazan bir zarfla koyun isterseniz, daha güvenli olur.

Benim babam mutfak tezgahındaki çekmeceleri sökmüştü, tezgahın arka korumalığını kesip onun da arkasına bir çengel ile tutturup, korumalığı tekrar takıp çekmeceleri yerleştirmişti. Yeni para eklememiz 25 dakika falan sürüyordu.

Önemli olan hırsızın nereyi akıl edemeyeceği değildir. O adamlar senin 5 dakika düşündüğün konuyu 5 yıldır düşünüyor. Önemli olan o paraya ulaşırken ne kadar zaman harcayacak ve gürültü yapacak. Senin 1 dakikada yerleştirdiğin parayı o adam da o kadar kolay bulur.
  • harzem  (22.04.17 22:24:12)
hırsızlar hep bir adım öndedir. koy bankaya, kasa kirala evde para tutma.

  • Fritz-X  (22.04.17 22:30:18)
Parayı kendi hesabında tutmamı isteyenler arkadaşlar ne kadar tatlısınız yav:) Oldu olcak cevap veren 20 kişiye böleyim , seneye alırım kaçınızı bulursam:) Benim banka hesabım, ayrıca orda nakitim zaten var. Bu özel bi para, evde durması lazım:D

  • basubadelmevt  (22.04.17 22:30:36)
arkadaşlar niye açık açık yazıyorsunuz, mesaj atıverin. kimsenin aklına gelmez dediğim yöntemim ifşa oldu :(
sifona, kasaya, yatak içine bakarlar bence.
dövize çevir ama dediğim gibi akla gelmeyecek yer yok saklanacak.
  • g7mor  (22.04.17 22:32:55)
evde kullanmadığın bir prizin içini boşaltıp oraya saklayabilirsin.
üstüne tekrar prizi takarsın

  • €xpolerer  (22.04.17 23:55:03)