şu malzemelerin içinde, bekledikçe zararlı hale gelen...

bir şey var mı?

pazar günü ıhlamur demledim, içtik. hafif suyun içinde malzemesi duruyor. tekrar su katıp kaynatacağım. lakin yaklaşık bir haftadır duruyorlar ve bozuk falan değiller. tek sıkıntım, bazı malzemeler bekledikçe toksik/zararlı hale gelebiliyor. bu malzemelerden herhangi biri bekledikçe toksin falan salar mı?

ıhlamur
kabuk tarçın
karanfil
kuru kök zencefil
kök zerdeçal
havlıcan
kakule

bir kere kaynatılıp suyu içildi. sulu şekil duruyorlar.

Toksin meselesini bilmiyorum fakat bunlara çok yakın malzemelerle ertesi gün tekrar su ekleyip kaynatınca tadı acılaşıyordu ıhlamurun. Olmaz o bence.

  • kobuzchu kiz  (22.04.17 13:41:03)
acılaşsın, zaten suda beklemekten iyice özü çıkmış, tadı epey sert ve baharatlı olmuş. o yüzden kıyamadım. iksir gibi yoğun bir tadı var, sevdim. ama vücuda zarar verecekse içmeyeceğim.

  • kibritsuyu  (22.04.17 13:45:15)
Kabuk tarcin in iyi olmadigi yonunde yazilar cikmisti bir ara, onu bir arastirin isterseniz. Bir ara herkes pek oneriyordu ama artik pek tavsiye etmiyorlar.

  • kassiopeia  (22.04.17 13:50:31)
aynı anda bir çok bitkinin çayını içmek karaciğerinizi yorar. birbirinden ayırarak ve arada zaman vererek içmenizi tavsiye ederim. ıhlamur kapalı poşetteyse belki küflenmiş olabilir.

  • karlmarx  (22.04.17 16:03:32)