[]

PC için Ekran Kartı Sorusu

Merhaba. Bende AMD Fx 6100 6 core işlemcili, 8 GB DDR3 RAM'li, Nvidia GT 9500 128 Bit 1GB'li masaüstü bilgisayar var.

Bu bilgisayar oyunlarda düşük performans veriyor. CS:GO gibi, Euro Truck Simulator ve American Truck Simulator (HDR özeliği açık ve grafikler full şekilde), FSX için PMDG uçaklarında (kokpit içinde fps düşüşü) oyunlarda donma, fps düşüşü, stuttering denen olaylar oluyor.

Bu bilgisayarın işlemcisi ve RAM'inin oyun oynamak için ideal olup olmadığını, oyun için konfigüre etmek amaçlı neler eklenip neler çıkarma gerektiğini merak ediyorum.

Oynayacağım oyunlar GTA V (ama illa yüksek grafiklerde oynamaya gerek yok. İyi grafiklerde.), FSX, X-Plane 11, Trainz 2017, Euro Truck/American Truck Simulator gibi oyunlar.

Nvidia Ekran Kartı tavsiyesine ve sistem tavsiyesine açığım. (İşlemci ve SSD değiştirme hariç)

Edit: Windows 7 64 bit var halihazırda. Windows 10 64 bit önerir misiniz bir de?

Anakartım: Asus M5A97 AMD Chipset

Teşekkürler.

 
işlemci cache'i kaç mb? 1gb ekran kartı soru işareti oldu bende. windows 10 öneririm. ısınma sorunu olabilir diye düşünüyorum. soğutma sistemi de önemli onu gözden geçirmeni tavsiye ederim.


  • deligine yuvarlanmis tavsan  (23.04.17 01:40:20 ~ 01:40:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.