[]

Akademik anketin geçerliliği

Akademik bir çalışma için yapılan anketin geçerli olması için en az kaç tane cevaba gerek var? Geçerliden kastım anketten çıkan sonucun geneli yansıtma durumu.
 
power analiz ya da güç analizi yazarsan Google yardımcı olabilir.


  • helenart  (21.04.17 13:57:50) 
Her turlu arastirma icin ayni degil benim bildigim. Alan ve konu onemli.

Bi sosyolog arkadas doyum noktasi dedigimiz bi seu var. Hep benzer tarz cevaplar geldiginde bi degisiklik ongorulmezse anket bitirilir demisti.
  • senialanaglasinalsinsikinicaliyabaglasin_yine  (21.04.17 14:14:07) 
alan ve konu önemli evet, soru tipleri bile önemli. yalnız bu işin arkasında güçlü bir istatistik var, basit bir fikir vermesi açısından
www.surveymonkey.com

  • passion rules the game  (21.04.17 14:31:32) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.