[]

kira kontratı. başımıza bir iş gelir mi

şimdi bizim bir dukkan vardı. bi tane elamana kiraya verdim
kira kontratına açık açık yazdım. şu tarihe kadar kirayı getirmezse kontrat iptal olur ve kaporası yanar diye
bu parayı getirmedi. (20 gün geçikti ve 2. kira günü geldi) bende anahtarı aldım.
yalnız giderken elimdeki kontrat kağıdını buna verdim. (keşke yırtsaydım)

şimdi bu eleman kağıdın üzerine kafasına göre doldurup herhangi bir şey yapabilir mi ?

not: dükkan tapuda babama ait. ama kontrata imza ve isim olarak ben görünüyorum. herhangi bir bağlayıcılık olur mu ? yani zaten benim olmayan bir şeyi kiraya vermem imkansız olduğu için otomatik olarak ortada sorun yok diyebilirmiyiz ?

 
eğer kontratta doldurabileceği bir satır varsa madde ekleyebilir. fakat siz de bunu onun sizden habersiz yazdığını söyler mahkeme açarsınız yazı tipi falan incelenir diye tahmin ediyorum.

ama mesela maddeler yazıldı siz hiç boşluk olmadan hemen altına imzaladıysanız bir şey ekleyemez ona. böyle durumlarda imzaların olduğu yeri yırtıp kağıtları öyle karşı tarafa verin.
  • seksli harf  (21.04.17 14:23:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.