[]

idata almanya schengen vizesi

merhaba. bu allahın cezası idata aracılığı ile vize başvurumu 7 nisanda yaptım. oldu bugün 21 nisan hala ses yok. tamam araya paskalya girdi falan da yine de sürdü anlamsızca.

neyse sonuç olarak 25'inde bir görüşme için gidecektim. bugün hala ses çıkmadığı için başkası gidecek muhtemelen. ama benim vizem geldiğinde ve onun aracılığı ile bi yere gitmek istediğimde ilk almanyaya gitmek mecburiyetinde mi olacağım ve/veya bana sen vizeyi taa ne zaman almışsın niye o zaman gelmedin diyecekler mi?

tecrübesi olanlar bi aydınlatırsa sevinirim.

 
hemen ara


  • cekilmis gayfe  (21.04.17 13:00:25) 
şimdi konsoloslukta bir tanıdıklı görüştüm bir ihtimal ptesi çıkar diyorlar. ama ihtimalle hareket edemem.


  • vital  (21.04.17 13:26:40) 
idata pişmanlıktır malesef.

vizenizi almanyadan aldığınız için schengen bölgesine ilk olarak almanyadan girmeniz lazım. multi girişli vizeniz varsa ilk girişten sonra bir tarihte ülke farketmeksizin istediğiniz schengen ülkesine girebilirsiniz.
  • zentiva  (21.04.17 14:21:29) 
şimdi şöyle oluyor, ben vizem çıkınca schengen bölgesine muhtemelen almanyadan değil hollandadan gireceğim. çünkü orada buluşacaklarım hollandaya geçmiş oluyor. bu noktada ne olabilir?


  • vital  (21.04.17 14:56:40) 
genelde bir şey olmuyor ama sonraki schengen alımında sorun çıkardıkları da görülmüştür.


  • argent dawn  (21.04.17 15:40:38) 
yakın zamanda idata'dan vize başvurusu yaptım. 8.iş günü vizem çıktı. benden 3 hafta önce başvuran arkadaşlarıma benden 2 gün önce vize çıktı. çok tutarsızlar. hatta bir kısmı red yedi eksik evrak vs ama enrakları eksik değildi çok eminim buna. ben 1 yıllık vize aldım diğerleri 5 günlük aldı :)
gerçi bu vize işleri konsolosluktaki insanların zevkine kalmış bişi diye düşünüyorum ben.
arayıp görüş durumu anlat hızlandırmaya çalışsınlar.
  • sarlatan  (21.04.17 16:14:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.