[]

Yunan Adaları Vize

Yerli turizm sektörüne S.V.İ.H.S diyerek bu yaz tatilini yunan adalarında geçirme planları var kafamda. tek sorun vize olayı. Kapıda vize uygulaması 2017 için de geçerli mi? Geçerliyse kapıda vize için ne yapmam lazım, nereden bilgi alabilirim

Yardım lütfen. Teşekkür ederim.


 
schengen'e başvur inan çok daha kolay ve uzun veriyorlar. bana ilk seferinde stajyer halime rağmen 3 ay sonraki sene 6 ay şimdi de 1 sene verdiler.


  • eleutheiros  (21.04.17 12:08:23) 
Kapıda vize olayı devam ediyor, Yunanistan AB'yi ikna etti, sıkıntı yok. Fakat belge toplamak, beklemek vs zor gelmiyorsa ve yaşanan şehirde ya da yakın çevrede başvuru olanağı varsa normal Schengen vizesine başvurmanızı Yunanistan üzerinden tavsiye ederim. Böylece tüm Avrupa'ya gitme imkanınız olur ve uzun süreli vize vermeleri dahilinde de ekstra programlar yapabilirsiniz, bakarsınız başka bir adaya geçersiniz vs. Hem de kapıda vizeye de hemen hemen aynı parayı vereceksiniz.

Yok bunlarla uğraşamam diyorsanız, kapıda vize için, uygulamada şöyle ki, gideceğiniz adaya giden tekneyi işleten şirketi telefonla arıyorsunuz, kapıda vizeye başvurmak istediğinizi söylüyorsunuz ve onlar da size gerekli şeyleri söylüyorlar. (muhtemelen başvurusu formu - tekne bileti - fotoğraf - konaklama belgesi gibi şeylerden ibaret...) Ardından eğer gitmeden önce, adaya geçeceğiniz Türkiye'nin ilçesinde (Çeşme, Bodrum, Ayvalık vs) kalmayacaksanız, çok büyük ihtimalle şirket sizden bu belgeleri onlara kargolamanızı istiyor ve tekneye binmeden önce size pasaportunuzu veriyor. Bunun size maliyeti 55-60 Euro arası olacaktır. Schengen'e başvurursanız da muhtemelen 85 Euro civarına gelir hizmet bedeliyle falan.

İşin teorisinde ise (ki acente baskısıyla olsa gerek artık bu Yunan sitelerinde bile yazmıyor) siz hiçbir şekilde vize almadan karşıya geçip, adada vize kuyruğuna girebiliyorsunuz. Ama acenteler genelde buna müsaade etmiyor, sağlam bir sinir harbi yaşamanız gerekiyor tekneye binebilmeniz için.
  • bi mekan  (21.04.17 12:14:43 ~ 12:15:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.