Karıncaları Kaçırmak

Merhabalar.

6 ay kadar önce taşındığım evimde karıncalarla fazla iç içeyiz. Evin banyosu da dahil heryerindeler. Koltukta otururken falan minderde gezdiklerini görüyorum heriflerin. Benim için mutfak tezgahında gezmeleri haricinde sıkıntı yok. Tezgahta hoş bir görüntü olmamalarını geçtim, bulaşık yıkarken ve tezgahı silerken falan farkında olmadan öldürüyorum bir sürü karıncayı. Su falan. Resmen Genç Werther'in Acıları canlanıyor evde. Bir de kedim var ve adamın mamasına musallat oluyorlar. Kedim karıncaları farkedince yemiyor mamasını.

Karıncaları öldürmeden belirli bölgelerden uzak tutabilmemi sağlayacak öneriniz var mı? Bitkisel yağ karışımı olur, ev tarifi olur, hoşlanmadıkları koku veya bir şey olur.

Bu arada evde karınca dışında hiç bir başka böcek-örümcek yok. Tek hedef kitlesi olan bir malzeme kafidir benim için.

Salatalık dilimleri koyarsak çok rahatsız oluyolarmış gidiyolarmış. Bi video görmüştüm bununla ilgili. Bi aratsan...

  • yaren  (19.04.17 16:03:28)
@yeteramadenedimherseyi öldürmeden olması lazım.

  • rakunzelll  (19.04.17 17:05:27)
Çıktıkları yerleri bulmanız lazım. Sonra oraya talk pudrası dökerseniz çıkmazlar muhtemelen. Biz öyle kurtulduk.

  • inawen  (19.04.17 17:38:41)
Aynı sorun bizde de vardı. Dışarısı yeteri kadar ısınınca eve gelip gitmeyi azalttilar baya. Bir de kedinin mama kabini kendinden daha geniş ve su dolu bir kaba oturtursaniz karıncalar gelemiyor.

  • kedili madam  (19.04.17 17:46:41)
naftalin kokusundan kaçıyorlar diye duymuştum

  • tthet  (19.04.17 18:33:51)