aziz nesini iyi bilenlere soru

öncelikle soru ciddidir. başka yerlere çekilmesin.
burada atatürkçü olmadığının sebebini açıklamıyor. peki asıl sebebi ne olabilir?
www.youtube.com

Liberaldi rahmetli. Başka bir sebebe ihtiyacı yoktu bence.

  • amortisman  (18.04.17 22:47:55)
Muhafazakarlar, solculari liberalleri koministleri Ataturkculeri ateistleri falan ayni kisiler saniyor. Ornegin gecen referandumda yuzde 49'a CHP'li denmis. Guldum gectim.

  • Traveller  (18.04.17 22:59:40)
@ Traveller
başka yerlere çekilmesin dedim ama neyse. evet çoğunlukla onlar ad ad farklı da olsalar aynı kişiler olarak görülürler. çünkü her daim sağ ya da muhafazar kesimin karşısında olmuşlardır. sizin için de sonuçta nizamı alem , sağ, muhafazar, ülkücüler ve alperenler aynı değil mi? öyle .

  • 1adam  (18.04.17 23:08:19 ~ 23:08:52)
@1adam yoo değil. sağcılar genelde "sol kaybetsin de..." kafasında olduğundan daha kolay birleşiyorlar. he sağcıların ortak birçok noktası var ama gg, söylemem

  • isimsiz uye  (19.04.17 00:09:28)
aziz nesin sosyalistti. kendini tanımlama konusunda sosyalist idealleri, halkçılığı ön planda tuttuğu için böyle demiştir.

  • misterturist  (19.04.17 00:18:10)
@misterturist +1

Milli burjuvazi yaratmak Atatürk'ün öncelikli hedefiydi. Adı geçen fakat gerçekleşmeyen toprak reformu, sosyalist hareketlere negatif yaklaşımlar vs.

Ayrıca Aziz Nesin'in Mustafa Kemal'in anti-emperyalist yönünü takdir ettiğini belirtmek lazım.
  • sporty  (19.04.17 07:43:57 ~ 07:53:35)