macbook air özelliklerinde daha uygun fiyatlı laptop

var mı?

illa macbook air olsun demiyorum ama bütün arkadaşlarım bunu kullanıyor (alternatifini görmedim nerdeyse) ve en sevdiğim özelliği neredeyse tüm gün şarjının gitmesi ve hafifliği.

şu anki bilgisayarım (6. senemiz) sony vaio ve çok seviyorum, bu kadar ağır olmasa ve pili uzun gitse hiç ayrılmayı düşünmezdim bile ama kütüphaneye falan taşıyamamak sıkıntı yaratacak ileride.

hiç oyun oynamıyorum, internette makale indirip falan okuyorum, web sitelere bakıyorum, dizi-film izliyorum ve tez yazıcam seneye. bu yüzden aslında şarjını evde doldurup hiç sırtıma ağırlık yapmayacak, şarjı tüm gün gidecek (en az 8 saat) bir laptop arıyorum. macbook gördüğüm kadarıyla master öğrencilerinin işini iyi görüyor. ama çok para ya. daha uygun fiyatlı bu özelliklerde varsa önerir misiniz?

bütçem 2500 (3000'e çıkabilir max.)

çok teşekkürler!

Direkt marka model öneremeyeceğim ama bir Ultrabook alıp (hafiflik ve enerji tüketiminin düşük olması sebebiyle) üstüne Linux kurmak çözüm olabilir.

Windows malesef enerji anlamında çok verimli değil. Mac'e de Windows kursanız gene şarj süresi olumsuz etkileniyor. Yoksa Mac'te de uzaydan gelme işlemci ve batarya kullanılmıyor.
  • crown  (18.04.17 19:56:47)
birebir aynısı olmaz ama kaç ekran istediğinize bağlı olarak değişir.

dediğim gibi birebir aynı güçte değiller ama 10.1 windows tabletler var, bahsettiğiniz işleri 4 gb ramli versiyonları harika şekilde yapıyor, 10 saat pil ömürleri var ve 1 kg altındalar. 150-300€ arasında bu özelliktekiler. bir avantajı daha powerbank üzerinden şarj olabiliyorlar.

www.amazon.de

aynı windows tabletlerin 12 ekranları var ama onlar daha pahalılar.

www.amazon.de
  • kurnaz  (18.04.17 20:03:46)
xiaomi air

  • icim urperiyor  (18.04.17 20:10:52)
o paraya mac bulunamaz mı? apple'ın ''benzerleri''nden farklı olan bir kullanım kolaylığı var. bence ona alışmak istiyorsanız bir şekilde mac alın

  • otonomo  (18.04.17 20:12:31)