Monitör önerisi Asus vs BenQ

Uzunca düşündükten sonra seçenekleri şu 2 monitöre düşürdüm ama son kararı veremiyorum. Bu iki monitörü seçme sebebim, ikisinde de Low Blue Light ve Flicker Free açısından TUV Rheinland sertifikası olması. Göz için sağlıklı yani. Asus bunu biraz daha bas bas bağırıyor ama BenQ'da da var. Hatta BenQ bu sertifikayı alan ilk monitör markası. Asus ve BenQ monitörlerle ilgili tecrübeniz varsa yazarsanız çok sevinirim.

BenQ BL2420PT
BenQ Website: www.benq.co.uk
Amazon UK: www.amazon.co.uk
Amazon US: www.amazon.com

Asus Designo MX25AQ
Asus Website: www.asus.com
Amazon UK: www.amazon.co.uk
Amazon US: www.amazon.com

bende asus vc239h var, cok memnunum, blue light ozelligi gibi bir sey var ama ben aktiflestirince hosuma gitmedi, kullanmiyorum. monitor ile ilgili ufak bir sikinti olarak sadece su var> 3 farkli yerde kullandim, birisindeyken odadaki buzdolabi calismaya basladiginda yada durdugunda ani kesinti oluyordu goruntu gidiyordu, diger evde bir kac kez oldu, son evde 1 kez oldu. tabi elektrik hatti ile ilgilidir diyebiliriz ama bu kadar hassas bir monitor gormedim bugune kadar.

  • jedilance  (18.04.17 22:08:23)