[]

Meclis'te Ohal

Kaç oy ile onaylanıyor?
 
Meclis değil, bakanlar kurulu karar alıyor.


  • cakabo  (18.04.17 18:12:38) 
Bakanlar kurulu meclise yolluyor onay için?


  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (18.04.17 18:15:34) 
yolluyor. daha dün akşam numan kurtulmuş açıklama yaparken bunu ifade etti. sayıyı bulamadım ama akp+mhp oyları yetiyor. ilan edilirken 346 oy ile kabul edilmiş.


  • orijinal nick bulamadim  (18.04.17 18:24:30) 
Ohal ilk çıkarken meclise onaya gitmiyor mu?

"⇒ Anayasanın 121. maddesine göre; “Anayasanın 119 ve 120 nci maddeleri uyarınca olağanüstü hal ilânına karar verilmesi durumunda, bu karar Resmî Gazetede yayımlanır ve hemen Türkiye Büyük Millet Meclisinin onayına sunulur. Türkiye Büyük Millet Meclisi tatilde ise derhal toplantıya çağırılır. Meclis, olağanüstü hal süresini değiştirebilir, Bakanlar Kurulunun istemi üzerine, her defasında dört ayı geçmemek üzere, süreyi uzatabilir veya olağanüstü hali kaldırabilir”.

OHAL'in uzatılması meclis onayına gitmiyor. Bakanlar kurulu direkt uzatabiliyor.
  • himmet dayi  (18.04.17 18:24:45) 
"Meclis, olağanüstü hal süresini değiştirebilir, Bakanlar Kurulunun istemi üzerine, her defasında dört ayı geçmemek üzere, süreyi uzatabilir veya olağanüstü hali kaldırabilir”.

uzatılırken de meclise gidiyor işte?
  • luchetti  (18.04.17 18:30:53) 
3 kişi net olarak yanlış cevap yazmış şu duyurunun altına.

OHAL ilan edilince de uzatılınca da bu Bakanlar Kurulu kararı Meclis onayına sunulur. Özel bir çoğunluk öngörülmediği için genel kural uygulanır, toplantıya katılanların salt çoğunluğu ile onaylanır. Toplantı yeter sayısı 184, karar yeter sayısı 139.

bkz. www.bbc.com
  • signore  (18.04.17 18:35:45 ~ 18:38:30) 
yani ben meclise yolladiklarini da sanmiyorum. yasa mi kaldi olm uyulan :D


  • baldur2  (18.04.17 18:44:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.