ihbar edeyim mi?

Direk ozet gececegim.

Olay yurtdisinda geciyor. Bir eleman var (akboy) bu eleman bulundugumuz ulkenin vatandasligini almak icin kendinden yasca baya buyuk bir kadinla evlilik vizesine basvurdu. Kadin biraz salak bu elemanin onu sevdigini saniyor, eleman bu evliligi kendi ailesinden felan sakliyor. Elemanin facebook'ta kadina dair hic birsey yok. Yani anlayacaginiz oturum almak icin fake bir evlilikleri var. Bu elemani ihbar etsem immigration bunu hoplatir. Elimde bunun icin yeterli kanit var. Ihbar etmedeki tek motivasyonum elemanin tayyipci olmasi. Sizler ne diyorsunuz gencler edeyim mi? Vicdan yapilacak bir durum var mi? Dedigim gibi eleman oturumu alir almaz kadini sepetleyecek.

Danke

ispiyon hiçbir durumda açıklanır bir şey değil.

  • brakgn  (18.04.17 13:07:42)
@brakgn. Peki kadini kandiriyor olmasi vs bunun hic onemi yok mu

  • tezek  (18.04.17 13:09:27)
eleman normalde türkiye'de mi yaşıyor? yoksa almanya'da yaşayan türk vatandaşı mı?

  • luchetti  (18.04.17 13:11:56)
@luchetti. Eleman Avustralya'da yasayan ve buranin vatandasi olmaya calisan biri.

  • tezek  (18.04.17 13:13:10)
baska sebepler icin olsa ok; ama sirf siyasi tercihinden dolayi yapiyorsun. katiksiz bir comarsin.

  • mayeskuel  (18.04.17 13:17:11)
Yadigar+1

Bunu yaparsak sevmediğimiz o adamlardan farkımız kalmıyor.
  • fraise  (18.04.17 13:19:12)
et tabi yaw,gelsin milli irade ve demokrasiden uzak kalmasın.

  • Sir Anthony Hopkins  (18.04.17 13:20:19)
kadınla beraber mi yaşıyorlar

  • sta  (18.04.17 13:21:08)
Şunu düşün: Yozgat'ta yaşıyorsun ve mekan sahibisin. Vergiyle ilgili bazı sıkıntıların var. Her işletmeyi birazcık kurcalayınca çıkan türde şeyler. Bu adam da senin muhalif olduğunu biliyor. Elinde ihbar için tüm kanıtlar hazır. Ceza yiyeceğin kesin.

Adamı sen tanıyorsun. Sence seni ihbar eder miydi? Tercihini buna göre yap derim.
  • sevgikusunkanadinda  (18.04.17 13:21:38)
Aman ağzımızın tadı bozulmasın'cılık bizi bu hale getirdi.

Bence direkt ihbar, ilk etapta orantısız olabilir ama ben de kadınla konuşulması taraftarıyım. Kimsenin başkalarının duygularıyla oynama hakkı yok. Formalite evlilik yapacaksa, gitsin birisiyle anlaşsın, öyle yapsın. Seven birini üzerek değil.
  • skooma  (18.04.17 13:22:49)
merak etme immigration zaten red verir. liberaller hukumette malum.

  • baldur2  (18.04.17 13:23:03)
Kadına söylersen adama inanmayı tercih etme ihtimali var. Teyzem yurtdışında yaşıyor ve türk vatandaşı da değil. Biriyle evlenecekken adamın yurtdışına kapak atmak için evlenmek istediğini başkalarından öğrendik ortalık baya şenlendi. Ben olsam ihbar ederim. Parayla falan halledecek olsa neyse ortada kadını kandırma durumu var. Direkt ihbar et.

  • jazzabel  (18.04.17 13:27:25 ~ 13:27:46)
kadini uyarabilirsiniz.

  • jimicik  (18.04.17 13:29:30 ~ 14:11:55)
@entegre. Elemanla kadinin arasinda 20 yas fark var. Kadinin elemanin yasinda cocuklari var. Eleman kadini sevmedigini ortamlarda dile getiriyor. Kiskanicak bir durumum yok.

  • tezek  (18.04.17 13:34:31)
Elinde kanıt varsa ihbar et, ben olsam ederdim (siyasi görüşündne bağımsız olarak).

Çıkarları için başka insanları sömürenlere tahammülüm yok.
  • peggy  (18.04.17 13:40:11)
20 yas farki olan evliliklere zaten vatandaslik vermiyolar, senin dusundugun kadarini immigrasyon da dusunebiliyo. ihbar etsen bile elinde somut bi kanit olmadigi icin oturum iznine bi etkin olmaz, ayni evde yasiyolarsa, kadin memnunsa zaten atmazlar. ayrica, kadinin salak oldugunu ne biliyosun, karsilikli yararlaniyolar belki birbirlerinden?

  • beriberi  (18.04.17 13:43:28)
ihbar edin.

  • for the record  (18.04.17 13:47:14)
"bu arkadaş birini kandırıyor, duygularıyla oynuyor." gibi evrensel ahlaki kurallara aykırı sebepten değil de "bu tayyipçi" diyerek bunu yapmak istemeniz sizin de çok parlak biri olmadığınızı gösteriyor.
demek ki o adam x partisi seçmeni olsa, bu davranışı normalleşecekti ve gözünüze batmayacaktı, öyle mi?

  • m e b  (18.04.17 13:51:24)
durduğun kabahat + 1

adamın yaptığı her türlü ahlaksızlık.
  • supermatik  (18.04.17 13:52:22 ~ 13:55:18)
o ülkenin yasalarına göre bu evlilik sadece göstermelik ise suç oluşturur. ihbar etmelisin.

  • me gusta  (18.04.17 14:13:33)
hem kendi ülkesindeki insanların bok gibi yaşamasına katkıda bulunuyor hem de kendisi kaçma derdinde. bırak illegal olmayı sırf bu yüzden hapis yatsa umrumda olmaz.

ihbar et.
  • bohr atom modeli  (18.04.17 14:16:18)
tabi ki de ihbar et.

  • cemiyetin ünlü siması  (18.04.17 15:05:39)
o da çirkin, sen de çirkinsin, evladı yaşında adamı seven kadın da çirkin, (nası bi sevgiyse) herkes debelensin dursun.

  • for day to break  (18.04.17 15:16:30)
düşünmeden ihbar et. hem kadına hem kuruma.

  • burya  (18.04.17 15:18:25)
madem agir tayyipci neden turkiye de yasamiyor?

  • eksimeksi  (18.04.17 15:27:48)
ihbar et gitsin kendini kurnaz sanan bu adamı da aklı başına gelsin.

  • novotni  (18.04.17 17:21:43)
tayyipciliginden ote eger kadini kandirdigindan eminsen sikayet edilmeli bence.

  • jedilance  (18.04.17 23:05:46)
Doğduğun yerin kaderi belirlemesini büyük bir adaletsizlik olarak görüyorum. Her yol mübah değil bunun tabii ki ama bu saçmalığı azaltmak için kendi çapında bir adım atmış. kanada'ya giden biri "Kendi kaçak göçmenini ihbar eden iki ülke var: Biri türkiye, diğeri Yunanistan. Diğerleri birbirine sahip çıkıyor" diyordu. Buradaki tek kurban kadın, adamın yaptığı yasal olmasa bile bence normal, yasalar manyakça. Örneğin, biri Türkiye'de yaşamak istede formalite evliliği yapardım ben. Beni "Seviyorum, ölüyorum" dye kandırmadığı sürece sprun görmüyorum. O yüzden ihbar etmezdim, adamla konuşurdum ya da belki kadınla. Kadın belki de farkındadır birçok şeyin de, bir sebepten umursamıyordur belki.

  • aychovsky  (18.04.17 23:27:50)