[]

parfüm sorusu

merhaba. bilindik markaların sitelerinde 400 küsür olan parfüm gittigidiyor'da 160 liraya filan satılıyor. nasıl oluyor bu? alsam mı?
 
%99 sahte.


  • kurnaz  (17.04.17 18:22:34) 
Sahte olmasa da son kullanım tarihine çok kısa bir süre kalmış da olabilir. Kolonya niyetine kullanırsın.


  • rastinon  (17.04.17 18:31:45) 
@yazarkenin entrysi hatalarla dolu arkadaşlar.

kendisine attığım mesajın önemli kısımlarını yazıyorum.

yazdığı ve iddia ettiği şeyler baştan sona hatalarla dolu.

direkt sektörde çalışmış ve çok çok iyi bilen biri olarak yazıyorum.

en başta parfüm denince akla gelen markalardan %99 unun dubaide üretimi filan yok, 3-5 lokal firma var sadece. bizdeki kolonyacılar gibi.

tüm dünyadaki sallıyorum a marka ve model parfüm aynı yerde üretilir, bi ülke için farklı, öbürüne farklı üretim olmaz, lojistik cinayet olur zaten bu.

20 bin şişe üretilir bir batchde, bu dağılır dünyaya, içeriği değişmez, değişmesi zaten saçma zira içerisindeki malzemenin maliyeti yok gibi bir şey. bundan kastım, içerisindeki herhangi bir maddeyi azaltıp arttırmak gibi bir şey maliyete etki etmiyor.

dolayısı ile her üretimde aynı parfüm üretilir ve tüm dünyaya satılır.

parfümün son kullanma tarihi önemli filan değil, zira aslında onyıllarca hiç bir değişim olmadan kokusunda saklanabilir. hiç ama hiç değişmez eğer şişede sorun yoksa, kapalı bir şekilde 20 derece altında muhafaza edildi ise, son kullanma tarihinin olmasındaki tek neden zorunluluk ve lojistik zincirde kırılma olsa dahi o parfümde sıkıntı olmaması.

parfümün kokusu ancak şişede kırık, çatlak varsa, güneşe maruz kalıyorsa, extreme yüksek ya da düşük sıcaklıklara maruz kalıyorsa olur. uygun koşullarda, terkedilmiş bir evdeki çekmecedeki 30 yıllık parfümü dün alınmış gibi kullanabilirsiniz yani.

hadi olmaz ama, eğer diyelim lojistik zincirde kırılma oldu, bir koli mal güneşin altında 2 gün bekledi, ve satıldı, bu üretici ve satıcı tarafından anlaşıldı, bu zinciri kıran şirket bir daha piyasada iş miş yapamaz. bundan dolayı o zincir kırılmaz, ki üretici ve reseller her anında parfümü track edebiliyor zaten. orada bir extremite gördüğü anda uyraı verir, sistem zaten uyarı veriyor, kısaca olmaz o yani.

ek olarak bundan dolayı yine skt si yaklaşan ürünler 3-4 ay önce indirimle satışa konur, bu marka sahibi şirketce belirtiliyor satış sırasında.

dediğim gibi bu süre geçse bile zaten lojistik zincir dakika dakika elde olduğundan kullanılabilinir ama riske edilmez yinede.

kısaca parfüm alanı hurafelerle doludur, hurafeler büyüdükçe büyüyor.
  • kurnaz  (18.04.17 01:40:32 ~ 01:42:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.