2019'da başkanlık için kim aday olsa kazanabilir?

Erdoğan'ın karşısına yani. Mesela Abdullah Gül geliyor aklıma. Olmaz da hani chp dese ki aday olursa biz Gül'ü desteklemeye hazırız. Son turda Tayyip-Gül ikilisinde kim alır? Bence Gül alabilir.

Edit: Trollemiyorum. Mhp ne zaman ülkeyi seçime goturecek dokunuşu yapsa kendisi kaybediyo. Son turda tayyip ve diger aday kaldığında mhpnin yuzde doksani diger adaya oy verir gibi bir izlenim edindim ben bu seçimde. Yani mhp şu an akpye vagon olarak yavru muhalifligini kaybetti. Bugun secim olsa hdpden düşük alır bence. Yani bana mi öyle geliyo bilmiyorum da akp resmen kendi avantajina olan lig usulü sistemi bırakıp elemeli sisteme gecerek gücünü tehlikeye atıyor.

Aynen aynen tayyip dururken gül alır.

  • England  (16.04.17 22:45:23)
Mhp ile hdp hiçbi zaman aynı adayı desteklemeyeceği için akp istediğini başkan yapar.

  • oddyseus  (16.04.17 22:46:32)
bu trolleme olmadı. otur. sıfır.

  • qazaqwsx  (16.04.17 22:47:08)
CHP Gül'e destek olduğunu açıklarsa gider Tayyip'e oy veririm.

Yok lan o kadar da değil de kesinlikle Gül'e oy vermem. Her durumda RTE karşısında herhangi bir adayın kazanabileceğini sanmıyorum. Geçmiş olsun.
  • himmet dayi  (16.04.17 22:49:08)
şu adamı ikna edebilirsek belki yerler

www.gazeteplus.com
  • güneyli çocuk  (16.04.17 22:53:12 ~ 22:53:38)
  • temhar  (16.04.17 23:06:08)
ilber ortaylı geldi aklıma direkt.

  • soft  (16.04.17 23:08:09)
öyle biri yok. hem ülkücünün hem kürdün oyunu en az fireyle alabilecek biri olması lâzım.

  • grv  (17.04.17 01:54:54)
Rte alır kasmayın.

  • cemiyetin ünlü siması  (17.04.17 02:07:50)
  • supermatik  (17.04.17 02:12:13)
hayret kimse yazmamış. Meral Akşener.

  • brakgn  (17.04.17 02:23:24)
ben rte başkan olmasın diye gidip meral akşener'e oy vermem.

ben öyle bir adayın - hazırda - var olduğuna inanmıyorum maalesef. zaten hatamız, halihazırda bu hayır diyen kitleyi bir araya getirecek birinin olduğuna inanmamız. tam tersi, özellikle chp hazır diyen kitleyi ve profilini çok, çok iyi analiz etmeli. sonrasında bu profile hitap edecek bir lider ve imajını yaratmalılar. rte geceden sabaha mı bir kesimi temsil eden kişi oldu? ya da halihazırda öyle miydi?
  • gmzo  (17.04.17 09:34:56)
bugün berberdeyken anahaberlerde abdullah gül ismi filan duydum, ne iş?

  • klar  (04.05.17 02:24:05)
geçen sene bu zamanlar ben gül deyince gülüyodunuz develer?!

1 sene önceden gündemi koklamışım resmen yahu
  • klar  (27.04.18 00:56:31)