ysk' nın mühürsüz zarflari kabul etmesi

böyle bir son dakika haberi var. lütfen gerçek olmasın. olabilir mi böyle bir şey?

oldu maalesef bulundugum sandıkta kavga da cıktı bu konuyla ilgili. kudurdu köpekler

  • art vandaley  (16.04.17 20:50:09)
evet bu gerçek. peki müşahitler o sandıkta oy kullanacak kişi sayısı ve ve sandıktan çıkan zarf sayısına göre itiraz etse bu mümkün mü?

  • karlmarx  (16.04.17 20:57:58)
iktidarın kendini garantiye alma yolunda işlettiği yöntemlerden biri. hayır çıkarsa bunu bahane ederek seçimi iptal edecekler. hayır çıkmazsa sorun yok zaten.

  • mr.goodcat  (16.04.17 21:04:32)
CHP itiraz etmiş, büyük olay olacak bu konuda.

  • fraise  (16.04.17 21:11:58)
Buyuk olay cikacak oyle sacmalik mi olur.

  • uzun kulaklı yalnız tavşan  (16.04.17 21:31:38)
Bence saçmalık değil. burada hile şansı yok.
Sandık başkkanı benim zarfıma mühür basmadı diye benim oyum neden geçersiz olacakmış ki? ben zarfı mı kontrol edeceğim? Sonuçta evde kağıda hayır yazıp getirsem de orada da hayır oyunu sandığa atsam benim oyum hayır olacaktı. yani teknik olarak sonucu etkileyen bir şey mümkün değil. tek yönlü bakmayın. hayır da evet de aynı oranda etkilenir bundan.

  • aklimdakisorular  (16.04.17 21:36:30 ~ 21:36:53)
iptal olacak onlar mecbur.

  • pirlonun sakali  (16.04.17 22:07:01)
  • neferkitty  (16.04.17 22:08:01)
  • neferkitty  (16.04.17 22:12:38)
bu nasıl mantık ya? ne olursa olsun, ortada hukuksuzluk varsa bunun giderilmesi lazım. 1 milyon hukuksuz oyda 600 bin hayır, 400 bin evet varsa yine iptal edilsin kardeşim, o zaman diyelim ki hakkıyla evet çıktı. bu nasıl bir akıl tutulması, bu nasıl bir bahane, bu nasıl bir yüzsüzlük? ne demek onların hepsi hayır değil?

  • der meister  (16.04.17 22:13:58)
ben 2017 yılında mühürsüz zarf muhabbetini saçma buluyorum. çünkü başkasının salaklığından vurdumduymazlığından dolayı neden benim oyum iptal oluyor? Kaç kişi verilen zarfa bakıyor? ben mührümü basıp, oyumu atarım. benim sorumluluğum zarfı kontrol etmek değil. ayrıca hukuksuzluk ile adaletsizlik aynı şey değil. bu sonuçları ilgilendiren bir durum değil. benim hukukum ne olacak? YSK bana zarfı kontrol etme eğitimi verdi mi? benim vatandaşlık görevim mührü basıp, kutuya atmak. gerisini mikerler.

  • aklimdakisorular  (16.04.17 22:17:20)
@aklimdakisorular zarfı kontrol etmek için eğitim mi alman gerekiyor? oy kullanmak nasıl vatandaşlık görevinse, bilgiye bu denli kolay erişebildiğin bir çağda (2017 dedin ya) oyunun geçerli olması adına dikkat etmen gerekenleri bilmek ve takip etmek de görevindir. o zaman ysk hepimize oy kullanma eğitimi de versin en iyisi?

  • gmzo  (16.04.17 22:53:34)