Kadıköy'de yemek/içmek?

Merhaba herkeslere;

Sevgilimle hafta sonu öğlenimizi Kadıköy'de yemek yiyerek değerlendiriyoruz ben öğlene dek çalıştığım için. Amma velakin birkaç yer dışında Happy moons'tan başka bir yere gitmedik desem yeridir. Bakıyoruz bakıyoruz, "eaah bildiğimiz yer olsun" diyerek direkt buraya giriyoruz. Artık alternatifimiz olsun istiyoruz. Yarın yine aç aç o kalabalıkta restoran aramak istemiyorum ben de.

Şöyle çok uçuk fiyatları olmayan, yemekleri güzel, rahatça sohbet edebileceğimiz, kahvemizi içebileceğimiz yerler önerir misiniz lütfen?

Edit: Fiyat aralığı ne olur iki kişilik yemeğin misal, bunu da eklersek fena olmaz.

Teşekkürler şindiden.

Özgür Şef ve Kassap var Moda'da. Bunun dışında Çiya var güzel. Kadıköy'deki Happy Moons'u ben sevemedim bir türlü. Aida var çok seviyorum mutlaka gidin.

  • vedatchilipeppers  (14.04.17 13:01:30)
rexx'e gelmeden bilmemne chef diye bir restoran var tam ismini hatırlayamadım şimdi (big chefs değil). Orası Happy Moons'un biraz farklısı gibi, fiyatlar da aynı. Tombik çorbaları var, çok meşhur.

  • sopiro  (14.04.17 13:04:08)
express inegöl köfte ve pidesun var mis gibi. sürekli tikky mekanlarda takılmak istemezseniz eğer :)

  • del piero10  (14.04.17 13:04:22)
Basta yı denesenize

  • fasulyek  (14.04.17 13:04:38)
Bir de ek olarak hamburger yemeyi seviyorsanız Mini Eatery mutlaka uğramanız gereken bir yer.

  • vedatchilipeppers  (14.04.17 13:09:16)
basta şu aralar kadıköyde yemek yenebilecek en iyi yerlerden ancak daha çok dürüm tarzı :) humus falan da varmış baya iyiymiş de henüz denemedim.

paul's lasagna var, lazanyaları hoşuma gidiyor.

fornello pizza'nın pizzası iyidir.

fiyatlar uygun, zomato'dan menülere bakabilirsin :)
  • fakyoras  (14.04.17 13:30:09)
Pidesun f/p acisindan mukemmel..iki kisi 40-50 lira arasi tutar.bastayi cok ovuyorlar, orayi da deneyebilirsiniz.

  • astrid  (14.04.17 13:33:06)
Moda'da Beppe Pizza'yı tavsiye ederim. Aşağıdaki linkten menüyü de görebilirsiniz.

www.zomato.com
  • gergedan  (14.04.17 14:22:51 ~ 14:23:11)
zoo'yu yeni keşfettim, çok hoş bir yer.

4sq.com
  • sedat peker in yegeni  (14.04.17 15:31:30)
modadaki kev güzel diyorlar. leman kültürden de ben memnun kalmıştım

  • gazozailacatmauzmani  (14.04.17 15:32:54)