İşe girerken yazılan herkese maillenecek tanıtıcı yazıda politika

Ben kimim, ilgi alanlarım/hobilerim, mezun olduğum okul, daha önceki iş deneyimlerim, diğer eklemek istediklerim gibi bir sürü şey yazmışlar.

Buraya insan hakları, gelir adaletsizliği gibi şeyler sıkıştırmak zor ve garip olur. Ya da siyasi gündeme yönelik - her ne kadar mail imzasında bir atatürk imzasını görsem de çalışanlardan birinde.

Veganlık , hayvan hakları sıkıştırabileceğimi düşünüyorum ama.

"Şu okuldan şu bölmüü bitirip mezun oldum. Dah önce şurda çalıştım ve ordan şöyle geldim.

Hayvanlarlar ve Doğayla ilgiliyim. Hayvanların, insanla tarafından kullanılmadığı bir dünya hayalim var ve bu yüzden veganım vs"

gibi şeyler olabiir de şirkette belki yapmam gerekecek hayvansal ürün kullanan şeylerle ilgili, her ne kadar öyle iş gelince paslasam da başkasına.

Eğer veganlıktan ve hayvanlardan bahsetmesem, felsefeme terx olacak. Yapmam gerekiyor.

Nasıl bir şey olabilri?

Bir çoğu tanıyor aslında.

  • Cursed Chico  (13.04.17 22:27:00)
Ciddi ciddi yaptiginiz spor/ enstruman calmak gibi seyler disinda bir bilgi vermeyin bence. Gereksiz. Is yeri yani. Ornegin tuplu dalis yapiyorsunuzdur, fotografcilikla ilgjleniyorsunuzdur ya da bazi sktlarda gonullu calisiyorsunuzdur tamam da vegan olmayi yazmak bana anlamsiz geliyor. Ha simdi bakinca kendinizi tanimladiginiz onemli ozelliklerinizden biri anladigim kadariyla o zaman yazin tabii de...

  • kassiopeia  (13.04.17 23:02:29)
formaliteden bişey istiyolar. ciddiye almayın. detay vermeyin. diplomatik olun.

  • sttc  (14.04.17 00:27:26)
kimse okumayacak. formal bir yazı yaz geç.

  • babilbaligi  (14.04.17 10:19:21)
İnsanlar gs taraftarıyım, şu sporla ilgileniyorum vs yazmış. Farklı bir şiey değil bence

"
yyyy Üniversitesi xxxxmühendisliğinden 201x yılında mezun oldum.

...... Bu 7 ayın çoğunda xxxxx'de bulunduğum için, çalışma ortamına ve şartlarına alışma konusunda sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum.

Bisiklet sürme, sudoku çözme, org çalma gibi hobilerim bulunmakta. Bunların yanında, hayvanlar ve hayvan hakları da ilgi alanlarım arasında. Hayvanların, insanlarla aynı haklara ve değere sahip olması gerektiğine inanıyorum ve bu yüzden veganım. Hayvanların ve insanların barış içinde bir arada yaşadığı bir dünya hayal ediyorum"

Son cümleyi belki çıkarabilirim. Daha karar vermedim.

Benim kendimi tanımlamamdan ziyade, o kadar kişiye gidecek bir mailde veganlık vurgusu yapabilmek, görünürlük yani. Hayvanlara belki doğrudan katkısı olmayascak ama belki bb ir kaç kişiyi bile sorgulatabilir veganlık nedir vs diye.
  • Cursed Chico  (14.04.17 11:48:47 ~ 12:03:52)
hocam yazma
welcome to professional world
uzgunum ama dassak malzemesi olursun
ne olursun kızma
  • kingcyrax  (14.04.17 16:45:00)
Çok geç :D yazdım bile :d

dünya barışı vs de yazdım.

Umurumda da değil alay malzemesi olmak ki sanmıyorum. Tanınıyorum zaten, facebookuma baksalar görecekler ya da twitterima.
  • Cursed Chico  (15.04.17 04:16:36)