sevgili doğaseverler,balçova yürüyüş parkurları hakkında sorularım var

ara ara yürüyüş gruplarının gezilerine katılıyorum ama balçova parkuruna bir türlü denk gelemedim. şimdi biz 3-4 kişi kendimiz dolaşmak istiyoruz ama hiçbirimiz bölgeyi bilmiyoruz. oraları bilen, yürüyüş parkurlarını gezmiş birileri varsa aşağıda ki konularda bize yardımcı olabilir mi?

-4 kadın rahatlıkla/güvenli olarak 8-9 km. yürüyebilir miyiz hafta sonu (bölgeyi hiç bilmediğim için sorma ihtiyacı duyuyorum)
-balçova belediyesinin sayfasında Manastır yürüyüş yolu, Baraj yolu, İnciraltı yürüyüş yolu, Termal hotel içi yürüyüş yolu, Spor tesisleri yürüyüş yolu şeklinde yazmışlar. hangisini tercih edelim ilk yürüyüş için? orta deneyim diyelim, zorlu bir parkur hepimize uymayabilir.
-tesis var mı ilerleyen bölümlerde yoksa yanımızda erzak götürelim mi?

çok teşekkürler.

Çok sık gitmesem de en son geçen sene gittim oraya bi balcovali olarak ve annemle babam baya sık gidiyolar, bildigim kadariyla cevaplarsam

İlk soru evet. Hava kararmaya yakın gitmezseniz hic bir endise yasamazsiniz büyük olasilikla ki havalar gec karariyo artik

İkinci soru için, termal ici yürüyüş yolu yol değil yani park gibi düşünün genelde termal otele gelen yaslilar kullaniyor ya da daga cikmak istemeden yarim saat yürümek için. İnciralti termalle alakasiz bi yerde o yolu bilmiyorum ama tahmini olarak inciraltindadir o yani termalle alakasiz bi yerde ama deniz kenarı falan orasi. Baraj ve manastir yolunun baslangici ayni zaten bi yerden sonra ayriliyor, ikisi de çok zorlu degil yani keyifli bi yol. Çok sıkıntı çikacagini sanmiyorum. Manastira 10 yasinda falan ailecek çıkıyoduk mesela, baraj yolunun tam nereye kadar gittigini bilmiyorum ama o da zor değildir cok

Yukarda tesis yok ama manzara izleme teraslari var, tavsiyem ekmek arasi peynir domates vs sandvic hazırlayip oralarda yemeniz. Baya güzel manzara oluyor
  • nundu  (13.04.17 14:24:53)