Duvara yapışıtırıcı ile ahşap raf monte edilmesi

Evet tahtayı duvara yapıştırmam lazım ve sağlam durmalı. Duvarı çeşitli sebeplerden dolayı delemiyorum o seçeneği unutun. Kesinlikle yapıştırmam lazım, silikon ile yapıştırsam durur diye düşündüm, sonuçta ağır şeyler koymayacağım rafın üstüne. Amma yine de bilemedim, var mı tavsiyeniz?

Eğer silikonla yapıştırırsan değil üstüne bir şey koymak rafın kendisi bile durmaz. :) Yapıştırıcı ile olmaz o iş, ya duvar delinecek ya da ayaklı raf kullanacaksınız maalesef.

  • koskoca kirpi  (12.04.17 22:48:30)
bu işin babası 3m sanırım o tutmazsa hiç biri tutmaz

  • gozu acik sevisen yahudi  (12.04.17 22:51:24)
Ancak şöyle olur, rafı bir ahşap plaka üzerine vida, çivi vb. ile monte edersin. Sonra da o plakayı arkasına ayı gibi silikon sıktıktan sonra duvara yapıştırırsın. Yoksa raf yapıştırmayla kendi ağırlığını taşımaz.

Ama sonra o plakayı duvardan sökmek istediğinde de çok hoş görüntüler ortaya çıkmayacağı kesin...
  • malheiros  (12.04.17 22:54:08)
Olmaz bence öyle. Yani dünyanın en iyi yapıştıran yapıştırıcısı ile yapıştırsan yapıştırdığın yüzeydeki boyayı sökerek düşer.

  • rucka boji  (12.04.17 23:19:11)
rucka boji+1

  • sttc  (13.04.17 00:38:21)