[]

Dolandırıcılardan parayı almak mümkün mü?

Arkadaşlar merhaba,

Bu telefon dolandırıcıları var ya insanları savcıyım, polisim diye arayıp hesaplarınız, kimlik bilgileriniz fetö tarafından kullanılıyor falan diye kandıranlar.

Diyelim ki bunlar yakalandı ve üstlerinden bir miktar para altın falan çıktı. Bu çıkan paralar mağdurlara dağıtılıyor mu belli bir oranda yoksa onun kimin parası olduğu bulunup sadece ona mı veriliyor ya da kimseye 5 kuruş vermiyorlar mı?

Bilgisi olan varsa paylaşabilirse sevinirim.

 
bildiğim kadarı ile para iadesi olmuyor bu tip durumlarda ancak hırsız itiraf eder de evet bu para buna buna ait vs derse belki iade edilebilir.

Bilgim yok tahmin yürüttüm.
  • basond  (12.04.17 11:51:04) 
Elbette vermiyorlar. Yolları var, kaçıp kurtuluyorlar.


  • babilbaligi  (12.04.17 11:57:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.