Ekmek yemiyorsam pilav , makarna yiyeyim mi?

Ekmeği kesip ne yapacağım, günde 2 ekmek yiyen adamım.
Ekmek yerine ana yemeklerin tanıma pirinç , bulgur pilavı veya makarna eklesem Nasıl olur ?

bulgur olur. pirinç olmasın. makarna da olumlu ama abartma.

  • cekilmis gayfe  (11.04.17 21:51:14)
Bunları yiyip ekmeği kesince bi ilerleme yaşamış olmayacaksın.

  • angelus  (11.04.17 21:53:19)
Hoş olmaz

  • pastörizesüt  (11.04.17 22:17:11)
makarne yeme, lavaş ye.

  • stewie  (11.04.17 22:18:57)
pirinç, makarna cart curt hep şeker ekmeği kesip onları yersen yine kilo alırsın..

bulgur aralarında daha iyi tabii..
  • qazaqwsx  (11.04.17 22:20:20)
Günde iki ekmeği nasıl yediğin de önemli. Günde 3 öğünde toplam 2 ekmek, adamı öldürür. Beyaz ekmekse insülin direncinin ebesine selam verip şeker yapar, Kara ekmekse de bolca kaloriden yağa dönüşür.
Ekmeği kes, yerine bulgur tüket. Diğer yandan 3 öğünü 5-6'ya çıkar.
Bizim mahallenin apaçi berberi bile yapıyor. Herif kas yaptı sağlam. Akşam yemeğini 3 parçada yiyor. Bol bulgur pilavı be tavuk vardı en son. Saat 17, 18.30, 20 şeklinde gibi gibi.
Sabah kahvaltıda da ekmeği kesmenin tek yolu az yağlı bol yeşilli omlet. Bi dene. İki yumurtayı az peynirle ye. Öğleye kadar acıkırsan sorun ara kendinde.
Öğle yemeğinde de ekmek yerine pirinç pilavına abanırsan doyucam diye, kendini yiyecek otomatının önünde bulursun saat 4'te. Bunun yerine öğle yemeğinde yemediğin ekmeğin yaratabileceği açlık hissini bastırmak için yanında meyve bulundur.
Vücudunu sen ikna edeceksin. Sen yöneteceksin. Kontrolü kaptırma.
  • cliquot  (11.04.17 22:32:46)
Mercimekten, kinoadan kendi lavaş ekmeğini yapabilirsin üstelik proteinli. İnternetten tarif araştırıp her şeyini kendin yap. Un yerine badem unu, chia unu, kinoa unu filan kullanabilirsin hepsi aynı kıvamı veriyor. ÜStelik hepsini çok kolay evde yapabiliyorsun.

Şu kıyma ile enfes oluyor ve yapımı çok basit:

www.badeninsekeri.com

Fırındaki ekmeklerin unlarının çoğunda ağartıcı kullanılıyor zaten, kıvamı artsın diye de gluten oranı yüksek unlar kullanılıyor hepsi uzun dönemde zararlı.
  • neferkitty  (11.04.17 22:35:13 ~ 22:38:15)