Cam balkon deneyiminiz?

cam balkon düşünüyoruz. siz ne dersiniz? memnun kaldığınız marka var mı? yapılacak cephe güneş alıyor, denize yakın (tuz-korozyon etkisi var), bazen de kuvvetli fırtına çıkıyor.

ses almaması ve dayanıklılığı çok önemli. estetik de önemli tabi.

Marka vs bilmiyorum ama bizimki dıştan siyah /lacivert gibi olup içten aydınlık gösterenlerden. Dışarıdan bakan göremediği için bana kalırsa daha güzel. Yeşil camlar zamanla kirli görünüme sahip oluyor.
İyi kötü marka vardır elbette ama asıl konu montelemek. İyi yapılmaz ise rüzgar alıyor. Ses yapıyor. Cam aralarının iyi monte edilmesi gerek.kime yaptırıyorsaniz yapanın başında durun. 2 balkonumuz var. Birinde annem yapan ustaların yaninda durdu. Baya uğraştılar.şimdi sapasaglam. diğer balkonda yanlarında duramadik, hem rüzgar hem toz oluyor.

  • cabiday  (11.04.17 12:24:31)
piyasaya göre pahalıdır ama cam balkonda en iyisi alber genau dur. zaten showroomlarıns gidin bakın sonrs başka cam balkonlara gidin bakın farkı direk anlarsınız. ucuz diye saçma sapan bir şey yaptırmayın 6 ay sonrs su alır açılmaz kapanmaz.

  • oscar  (11.04.17 12:25:08)
Egepen bayisine yaptırdık, gayet memnunuz. Tek problemi bazen buhar yapması. Cam balkona çok benzeyen pimapen balkonlar da mevcut. Bu alternatifi de değerlendirebilirsiniz. Böylece ses ve soğuktan korunmak daha kolay olur.

  • vampir akrep  (11.04.17 18:36:10)
bende yeni albert siparişi verdim araştırıp. 30 yıl paslanmazlık ve parca garantisi veriyorlar. gözle fark belli oluyor. ama 100 de 50 kadar piyasayla arasında fiyat var. yani piyasada 2000tl tutan yer albertte 3000 tl. ama bence deger.

  • cptxxx  (11.04.17 19:03:05)
@cptxxx : hangi sistemi yaptırdınız hocam? kaç mt2 iş vardı? ben 8 mm camlı tiara 08 modeli için yaklaşık 250 tl/m2 fiyat aldım.

  • o kadar da degil aga  (11.04.17 21:04:05)
benimde tiara 08. onu veriyorlar genelde özel istek yoksa galiba. benim 155e310. 1800 e anlaştık. 375 e gelmiş benim m2. sizin fiyat cok iyi.

  • cptxxx  (11.04.17 23:36:11)
sana fiyat veren çakma albert olmasın dostum ? çünkü 250 m2 fiyatı normal köşe başı aliminyumcular falan verdi bana izmirde. gerçekse kaçırma bence. gerçi benim yeşil cam ve bir ufak dönüş var balkonda. bir de albertinde ucuz ssitemi var. satış muduru anlattı. piyasayla fiyat olarak yarışmak için, ondan yapmasınlar tiara08 diye.

  • cptxxx  (12.04.17 00:18:08 ~ 00:53:17)
valla albert genau bayisinin kendisi verdi fiyatı. ucuz serisini de gösterdi. iyi kalitede çift cam olanlar 300 tl fiyat aldım. yaptıranlar da memnun. yer antalya.
bir de bunu bir kaç yerden aldım çift cam fiyatını. albert de çift cam 350 tl verdiler. tiara 10 için 275 tl fiyat aldım. cam şeffaf.

  • o kadar da degil aga  (12.04.17 23:59:48)