civilization iv hakkında

yaklaşık 1 yıldır video oyunlardan uzağım. zaman anlamında epey de faydasını gördüm bu bırakışın. bırakmadan önceki 1 yıl ara ara civilization iv oynuyordum akşamları 1-2 saat olmak üzere epey de keyif alıyordum ama inanılmaz derecede bağımlılık yapıyordu ve çoğu zaman 1-2 saat limitini aşıyordum.

geçtiğimiz günlerde bir boşluk bulunca tekrar yükledim. ve bir baktım 4 saat olmuş 1850 yılındayım rusya'ya tactical nuke atıyorum :) bu illetten nasıl kurtulabilirim ha dostlar?

Bana ogreterek :)

Ben de cok strateji oyunu oynamak istiyorum ama bilmiyorum oyunu veya nasil oynandigini. Zul geliyor da cabalamasi :) bana nasil oynandigibi icini disini anlatirsaniz hem siz bikarsiniz hem de ben ogrenmis olurum :)
  • brad pitt  (11.04.17 10:47:45)
@brad pitt
bana uyar hocam ama şöyle bir şey var :D oyun kuantum fiziği gibi kimse tam anlamıyla biliyorum diyemez. kaldı ki oyun içinde bile kendine ait bir ansiklopedi tarzı durum var. anlayacağınız tam bir algoritmalar denizi :D

  • kaledekiyalnizlik  (11.04.17 11:06:50)