vücüt geliştirme sorusu (görsel)

linkteki görsele bakınca benim durum sondan 2 ve 3 ortası bir şey. spora 6 gündür gidiyorum. bundan 4-5 sene önce 5 ay kadar yine bu sporu yapmıştım.

s-media-cache-ak0.pinimg.com

durumumu ortadaki gibi yapmak için ortalam ne kadar bi süre lazım? ne yapmalı? 30 dk yürüyüş 20 dk bisiklet mi ne tür bir şey önerirsiniz?

yağlısın, protein ağırlıklı beslenip, ağırlık çalışıp, deli gibi kalori yakmalısın. sadece yağ yakmak veya kas kütlesi arttırmak bir işe yaramayacak

  • atalet momenti  (10.04.17 23:59:23)
Zaman tahmini yapamazsın. Uzun vadeli bir iş bu.

  • arnold schwarzeneger  (11.04.17 09:20:15)
kas kütlesini çalıştırmaya/artırmaya çalışarak fazla yağlardan düzgün bir şekilde kurtulursun. eğer resimlerdeki gibi %25-30 civarı vücut yağı var ve sen ortadaki %13-15 li rakamlara düşmek istiyorsan komple, sıkı ve disiplinli bir çalışmayla en az 1 sene diyorum o da iyimser bir tahmin. sadece yürüyüş bisiklet koşma falan gibi kardiyo egzersizleriyle olacak iş değil bahsettiğin durum. burada konuyla ilgili arnold gibi daha bilgili arkadaşlar mevcut zaten onlar da seni yeterince bilgilendirir.

  • joooper  (11.04.17 10:05:04)
Freeletics oneririm.

  • tezek  (11.04.17 10:56:22)