cezaevine mektup hakkında

i. sorum: koğuş belirtirsem daha erken mi ulaşır?
ii. sorum: genel olarak ne kadarda ulaşır?
iii. ve son sorum: fotoğraf değil ama kendi yazdığım cep kitapçığından (fanzin) koysam şahsa ulaşma ihtimali nedir?

teşekkürler.

Kogus belirtsen daha iyi olur ama ordaki gorvli iki tikla kogusunu bulur, ulasmasinda fark yaratmaz.
Fanzinin goruntusu nasil bilmiyorum ama basili yayinlarin yasal olup olmadigi kontrol edilir. Buyuk ihtimal ne oldugunu anlamayacak ve kisiye vermeyeceklerdir diye dusunuyorum. Ohal geldikten sonra herseyden de killanir olmus vaziyetteler.

  • red g  (11.04.17 00:01:57)
1- hayır fark etmez.
2- 7-11 gün arasında ulaşır. aps ile yollarsan 4-8 gün
3- içinde yasaklı bir yayın barındırmıyorsa sorun olmaz.
  • fakirpislik06  (11.04.17 00:15:07)
Fakirpislik06 +1

İlaveten, ilgili cezaevini arayıp fanzin'i anlatıp sorabilirsin. Siyasi falan dikkat çekecek herhangi bir şey yoksa hiç sorun çıkacağını zannetmem. Biz fotoğraf bile yollayabiliyorduk, seninki sırf metinse hiçbir şey olmaz. İstersen mektubun ilk sayfasının üstüne kocaman, dikkat çekecek göze çarpacak şekilde "Ekte böyle bişey bulacaksın. kendim yazdım bunu. Seversin sen" gibi bir şey yazıp, kontrol eden memurun onun ne olduğunu anlamasını sağlayabilirsin.

Tabii kişinin neden orada bulunduğu da etkileyebilir. Siyasi suçluysa bakarlar, örgüt mörgütse ühüü... yok başka adi bir meseleden oradaysa çok da sallamazlar zaten.

Postayı mutlaka iadeli (nasıl yazılıyorsa) taahhütlü gönder. PTT'nin kaybetme riski "azalır".

Allah kurtarsın.
  • lazor  (11.04.17 00:37:44)