[]

ağız içi lezyon için koldan deri testi (intradermal enjeksiyon) ne alaka?

doktora sordum ama kontrole gelince konuşuruz diye geçiştirdi.

ağız (yanak) içinde oluşan kırmızı lezyonlar sonucu bu şekilde bir test yapıldı.
her iki kolda da iç tarafa 3 enjeksiyon. 72 saat sonra kontrol edilecek. bu ne testi olabilir, neden şüphelenmiş olabilir?

 
Behcet hastaligi icin test yapilmis olabilir.


  • uzun kulaklı yalnız tavşan  (10.04.17 22:42:34) 
evet behçetten şüphelenilmiş bence de.


  • aksach  (10.04.17 22:46:30) 
behçetten şüphelenmiş pathergy testi istemiş.


  • shotgunwoman  (10.04.17 22:46:39) 
behçet denmiş zaten. muhtemelen internette aratıp işkillenme diye söylememiştir.


  • doxanikee  (10.04.17 23:06:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.