contigo marka termos kullanan var mı?

Snapseal modelini alıcam gibi ama gerçekten 6 saat sıcak tutuyor mu ya da ilk konulduğu sıcaklığı ne kadar muhafaza ediyor ?

Artıları eksileri nelerdir ?

Ovmodeli bilmiyorum ama bende contigo autoseal westloop modeli var. 6 saat sicak tutmuyor, belki 2-3 saat. Govdesi iyi ama kapagi asiri isiniyor, bu yuzden cabuk soguyor diye dusunuyorum.

  • sckxyss  (10.04.17 20:39:49)
Evet autoseal de öyle bir problem varmış okumuştum, teşekkürler.

Benim bahsettiğim model şu

encrypted-tbn2.gstatic.com
  • jedijedi  (10.04.17 21:33:08)
2 tane var bende, biri su için, diğeri çay kahve.

mükemmel alet. ben bi 8 saat sıcak tuttuğunu biliyorum, dahasını denemedim.

edit: çay kahve için olan "autoseal" mış bendeki, bir de bunun çay demleme aparatı var, içine takılıyor, onu da alırsan mükemmel olur
  • nucleon  (10.04.17 21:46:12 ~ 21:51:36)
Ben genelde kahve için kullanıcam eğer öyleyse gayet iyi, teşekkürler.

  • jedijedi  (10.04.17 21:48:09)
Bende kahve için almak istiyorum ama güvenemedim. Snapseal ile autoseal aradında tercih de yapamadım. Kullanan varsa model tavsiye edebilir mi?
:kahve için

  • naylonlee  (10.04.17 22:31:31)
bende snapseal var, 2 senedir kullaniyorum, kahve icin almistim. 8 saat sicak tutuyor, hala bi problem yasamadim.

  • superfluid  (10.04.17 23:36:33)
@superfluid
modelini yazar mısın? çünkü bazılarının sıcaklık saatleri değişiyor.
bella-boron-metra-huron bunları gördüm ben şimdilik.
  • naylonlee  (11.04.17 01:17:40)
yani bir de şu var, 8 saat bekleyen kahve içilir mi?

  • nucleon  (11.04.17 01:23:40)
benim için şu anlama geliyor. 8 saat sıcak tutuyorsa 2 saatte buz olmaz. Çünkü bazıları 1 saati geçtikten sonra ılıyor ve içilmez hale geliyor.

  • naylonlee  (11.04.17 01:27:23)
eğer koyduktan 2-3 saat sonra içeceksen sorun değil de içine bir kere hava aldı mı anında soğuyor nedense. kapak fazla ısınıyor dendiği gibi. hem sanırım ısı kaybına yol açıyor hem de kahvenin tadını bozuyor plastiği. ama yine de kullanıyorum 12 dolara falan almıştım fiyatına göre iyi tabii ki.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (11.04.17 01:28:22)
www.contigo.com.tr

bende şu var, açmazsan 6 saat sıcak(ılığa yakın mı desek) kalır evet, ama kaynar halde değil tabii.

Ben sabah 7.40 gibi kahveyi koyup evden çıkıyorum, işteyken 9-10 gibi içiyorum genelde, bir kere azıcık içip esas 12'de içtiğim oldu ılımıştı. Ama genel olarak performansı iyi bence. Dışında, alt kısmı biraz ısınıyor o kadar. Ben öyle dışa çok ısı verdiğini fark etmedim. Kapağı ısınmıyor.

ama sen sitede/üstünde kaç saat yazıyorsa ondan 2-3 saat azını "tam performans" olarak düşün bence. Sonra git gide soğumaya başlıyor ama mesela kahve 80-90 dereceyse sen 50-60 derecede içiyorsun belki 6 saat sonra. (dereceleri salladım tabii)
  • rodriguez2  (11.04.17 01:37:12)
stanley den şaşma derim

  • hopp  (11.04.17 01:44:08)
@naylonlee

Benimki sundan www.mycontigo.com Ustunde 18 saat soguk, 7 saat sicak tutuyor yaziyor. Sogugu denemedim ama 8 saati bulan sicakligindan memnunum :)

Bunu da www.mycontigo.com denedim, aynisinin bi buyugu ama 20 oz daki verimi elde edemedim. Zaten bu boy kahve icin cok buyuk geliyor bana, tadini tutturamiyorum.

Edit: 8 saati bulan sicaklik hic icine hava girmezse yalniz. Bi defa actin mi daha hizli iliniyor tabii :)
  • superfluid  (11.04.17 02:34:41 ~ 02:40:25)