[]

Gereksiz Upload ve Kota aşımı

superonlinezedeyim. saçma sapan upload kotası yüzünden hızım düştü daha ayın 5. gününde. 5 günde 50 gb upload yapmışım ki dial up zamanından beri internet kullanırım bir kere bile bu kadar çok upload yapmadım ömrü hayatımda.

neyse az önce aklıma bu olay geldi, sinir oldum yine, sistem yöneticisini açtım, utorrent te açık (2.2.1 versiyonu yüklü) hızım düşük maksimum 346 kb ile indiriyor. yüklemeyi zaten 10 kb ile sınırlandırdım ama görev yöneticisinde maşallah bizim utorrent bazen 1,6 mb/sn bazen 4,3 mb/sn kullanıyor. nasıl oluyor hacılar bu? ağ üzerinde başka bilgisayar yok bir tane kıytırık asus tablet var sadece.

bu işin mantığını açıklayabilecekler beri gelsin bir zahmet.

 
windows 10 mu kullanıyorsun


  • sta  (10.04.17 16:56:41) 
hayır 8.1

10 da upload muhabbeti var biliyorum ama benim olay utorrent üzerinden gerçekleşiyor.
  • issiz karga  (10.04.17 16:59:03) 
hocam emin olmak icin netlimiter tarzi bisiler kur.eger utorrente guvenmiyorsan upload ve download ini onla limitle.


  • tezek  (10.04.17 17:21:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.